به مناسبت هفته سلامت؛
همایش زندگی سالم و بانشاط امید در گناوه برگزار شد

6 ارديبهشت 1396
همایشی با موضوع زندگی سالم بانشاط و امید به مناسبت هفته سلامت با حضور پرشور مردم و مسئولان شهرستان گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، فرماندار گناوه در این برنامه ضمن تشکر از برگزاری چنین همایشی اظهار داشت: هرساله هفته اول اردیبهشت‌ماه به‌عنوان هفته جهانی سلامت نام‌گذاری شده که به دنبال آن در کشور ما ایران نیز در این هفته برنامه‌های مختلفی از طرف دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تدارک دیده و توسط شبکه‌های بهداشت شهرستان‌ها اجرایی می‌شود.
سید علی پاک‌نژاد ادامه داد: شعار جهانی هفته سلامت با عنوان "بیایید باهم حرف بزنیم" انتخاب‌شده که در کشور ما نیز با عنوان «زندگی سالم بانشاط و امید» نام‌گذاری شده است.
وی افزود: از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این است که در حوزه سلامت در تمام دولت‌ها خدمات بسیار خوبی ارائه شده و سال‌به‌سال این خدمات بهتر و بیشتر می‌شود.
پاک‌نژاد ادامه داد: یکی از خدمات مهم دولت در حوزه سلامت این است که وقتی بیماری وارد بیمارستان می‌شود دیگر دغدغه تهیه دارو را ندارد و خدمات دارویی در خود بیمارستان انجام می‌شود، همچنین کاهش پرداختی از جیب مردم از اقدامات بسیار چشمگیر حوزه سلامت بوده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز اظهار داشت: این همایش باهدف ترویج و اهمیت به موضوع سلامت و توجه ویژه به بحث پیشگیری از بیماری‌ها با شعار زندگی سالم بانشاط و امید برپاشده است.
علیرضا یوسفی افزود: با توجه به اینکه شیوع بیماری‌ها از واگیر به غیر واگیر تغییر کرده پس بهتر است که با راهی درست که آن‌هم پیشگیری است به مبارزه با بیماری‌ها بپردازیم که دراین‌بین رژیم غذایی سالم و ورزش از بهترین راه‌های مقابله با بیماری‌های غیر واگیر است.
وی ادامه داد: بهداشت روان یک بحث بسیار گسترده است که باید به‌طور اختصاصی به آن پرداخت ولی دراین‌بین افسردگی که آمار بالایی را نیز در بین مردم از خود برجای گذاشته از اصلی‌ترین بیماری‌های بهداشت روان می‌باشد که با اندکی خواستن می‌توان از چنگال این بیماری فرار کرد.
این مقام مسئول بیان داشت: مردم شهرستان می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت در سطح شهرستان از خدمات مراقبین سلامت ازجمله تغذیه و رژیم‌درمانی، بهداشت روان، سلامت خانواده و پیشگیری از بیماری‌ها استفاده کرده و از بیماری‌هایی که احتمالاً در آینده آن‌ها را تهدید می‌کنند در امان باشند.
در ادامه مراسم از طرف دکتر خاتون باباحسنی روانشناس و دکتر زینب کشوری روان‌پزشک شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطالبی با موضوع زندگی سالم بانشاط و امید و پیشگیری از افسردگی برای مردم عنوان شد.
گفتنی است اجرای موسیقی زنده، اجرای مسابقه و اهداء جوایز از دیگر برنامه‌های این همایش پربار بود.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     فرماندار     همایش     علی.پاک‌نژاد    
   

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >