با حضور مسئولین استان؛
عملیات اجرایی خانه بهداشت روستایی کره بند بوشهر آغاز شد

9 ارديبهشت 1396
با حضور استاندار و در چارچوب اقدامات مرتبط با بسته بهداشت در مناطق روستایی و کم برخوردار استان بوشهر، عملیات اجرایی خانه بهداشت روستای کره بند آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه این مراسم گفت: این خانه بهداشت دربردارنده 100 مترمربع فضای ارائه خدمت بوده و با اختصاص اعتباری بالغ‌بر 3 میلیارد ریال مورد ساخت قرار خواهد گرفت.
دکتر علیرضا رئیسی عنوان کرد: کارکرد مراکز یادشده در قالب نظام شبکه‌ای خدمات بهداشتی از این منظر حائز اهمیت هستند که هر ۴ تا ۱۲ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش روستایی می‌توانند در سریع‌ترین زمان و نزدیک‌ترین فاصله ممکن، از حداکثر خدمات بهداشتی و درمانی موجود منتفع شوند.
وی تصریح کرد: برآورد می‌شود ساکنین این مناطق بیش از ۸۰ درصد از نیازهای اساسی سلامت خود را بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی استاندارد از این مراکز دریافت نمایند که این امر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بشمار رفته و به‌طور مکرر مورد تأکید مراجع بین‌المللی ذی‌ربط قرارگرفته است.
مراسم افتتاح خانه بهداشت روستای کره بند با حضور دکتر مصطفی سالاری استاندار بوشهر، فرماندار، بخشدار بخش مرکزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و مسئولین ارشد حوزه سلامت، مقامات سیاسی و اجتماعی محلی در روستای کره بند برگزار شد.
لازم به ذکر است پروژه عملیات اجرایی خانه بهداشت روستای کره بند در اجرای تفاهم‌نامه 80 میلیاردی با وزیر محترم بهداشت برای احداث 176 مرکز جامع سلامت، مرکز بهداشتی درمانی و خانه بهداشت در سراسر استان، که سال گذشته منعقد گردید تأمین اعتبارشده است.
تاکنون حدود 50 مرکز از 176 پروژه، مورد بهره‌برداری رسیده و 105 مورد در دست اجراست که عملیات اجرایی مابقی پروژه‌ها در سال آتی شروع خواهد شد.
انتهای پیام/ آ.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
استاندار     عملیات.اجرایی     دکتر.سالاری     خانه.بهداشت     کره‌بند     دکتر.رئیسی    
   

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >