با تلاش نیروهای اورژانس 115:
بیمار 85 ساله گناوه‌ای از مرگ نجات یافت

17 ارديبهشت 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از نجات فرد 85 ساله گناوه ایی توسط پایگاه شماره 2 اورژانس 115 شهری گناوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر علی زکی زاده گفت: شخصی با مرکز اورژانس 115 شهرستان گناوه تماس گرفته و از بدحالی فردی 85 ساله خبر می‌دهد.
وی افزود: بعد از تماس فرد نیروهای پایگاه شماره 2 شهری به مکان تعیین‌شده در محله سادات گناوه اعزام می‌شوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: پس از رسیدن نیروها به محل موردنظر سریعاً علائم حیاتی فرد بیمار را چک کرده و متوجه ایست تنفسی و سطح هوشیاری پایین فرد می‌شوند.
دکتر زکی زاده افزود: نیروها پس از مواجه‌شدن با بیماری بدحال سریعاً عملیات سی پی آر (احیای قلبی ریوی) که شامل لوله‌گذاری داخل نای، اکسیژن‌رسانی، تزریق آمپول اپی نفرین و سرم نرماسایلین است را برای وی در منزلش انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: پس اقدامات فوق خوشبختانه علائم و سطح هوشیاری بیمار که مردی 85 ساله است قوی‌تر می‌شود که در این وضعیت و رفع خطر، بیمار به‌وسیله اورژانس به بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه انتقال می‌یابد و هم‌اکنون در بخش آی سی یو این بیمارستان بستری است.
گفتنی است نیروهای پایگاه اورژانس 115 گناوه که در این عملیات موفق بوده‌اند، سید محسن موسوی و الله کرم عرب شبانکاره هستند.
 انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
احیا     CPR     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     پایگاه.اورژانس     اورژانس115    
   

تاریخ بروز رسانی:   17 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >