رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
استان بوشهر در جمع برترین‌های کاهش نرخ سزارین کشور قرار گرفت

17 ارديبهشت 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برترین دانشگاه در زمینه ترویج زایمان طبیعی رایگان و کاهش نرخ سزراین شد.

دکتر علیرضا رئیسی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توانست با کاهش بیش از 8 درصدی نرخ عمل سزارین و افزایش زایمان طبیعی به 20700 در سه سال گذشته در جمع استان‌های برتر در زمینه زایما‌ن طبیعی رایگان قرار گیرد.
دکتر رئیسی با اشاره به تقدیر وزیر بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی در زمینه ترویج زایمان طبیعی در حاشیه مراسم روز جهانی ماما، خاطرنشان کرد: این انتخاب بر اساس شاخص‌ها و سنجش‌هایی بوده است که توسط وزارت بهداشت مورد ارزیابی قرار گرفته است.
وی درباره مولفه‌های لازم برای انتخاب برترین دانشگاه‌ها در زمینه ترویج زایمان طبیعی گفت: بر اساس بررسی‌های سالانه وزارت بهداشت از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در آیتم‌های مختلفی ازجمله دسترسی و ارایه خدمات مراقبت مادر و نوزاد، کاهش سزارین، کاهش مرگ‌ومیر مادر باردار و نوزاد و سطح سواد و آموزش مامایی در دانشکده مامایی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان دستگاه برتر کشور موردتقدیر قرار گرفت.
دکتر علیرضا رئیسی ضمن تبریک مجدد روز ماما و کسب این عنوان برای دانشگاه به قشر زحمت کش مامایی و مراقبت مادر و نوزد خاطر نشان کرد: امیدورایم با افزایش سطح علمی و آموزشی و ایجاد انگیزه بیشتر بین همکاران زمینه لازم برای تشویق مادران باردار به زایمان طبیعی را فراهم بیش از پیش فراهم آوریم.

انتهای پیام/م.پ1025


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سزارین     زایمان     برتر     تقدیر     طرح.تحول     دکتر.رئیسی    
رییس.دانشگاه        

تاریخ بروز رسانی:   17 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >