سومین اهدای سال ۹۶ استان بوشهر در ماه رحمت؛
اعضای جوان ۱۸ ساله به چهار بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید

10 خرداد 1396
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر به چهار بیمار نیازمند پیوند، زندگی دوباره بخشید.

علیرضا باقری افزود: این سومین اهدای عضو در استان بوشهر در سال جاری است که در بیمارستان سلمان فارسی انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: مرحوم 'مهدی بشیری' 18 ساله پس از حادثه رانندگی و برخورد خودرو با وی دچار تروما به سر و به دنبال آن مرگ مغزی شد که با رضایت خانواده‌اش اعضای بدنش اهدا و برداشت شد و برای پیوند به چهار بیمار نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز فرستاده شد.
باقری اظهار کرد: پس از انجام آزمایش‌های لازم و اعلام قطعی مرگ مغزی توسط تیم ویژه پیوند، برداشت اعضای بدن این مرحوم شامل کلیه‌ها، کبد و پانکراس با رضایت خانواده این مرحوم انجام گرفت.
وی بیان کرد: در سال 95 اعضای بدن 12 نفر به علت مرگ مغزی در این استان به بیماران نیازمند پیوند، اهدا شد که در مقایسه با سال 94 رشد سه برابری نشان می‌دهد.
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با اهدای اعضای بدن این شمار مرگ مغزی در استان بوشهر 38 بیمار نیازمند به کلیه، کبد، قلب و پانکراس با پیوند اعضا زندگی دوباره خود را بازیافتند.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر علاوه بر بیماران کبدی و قلبی، 500 بیمار کلیوی در استان بوشهر متقاضی دریافت کلیه هستند.
باقری، از خانواده‌هایی که عزیزان آن‌ها دچار مرگ مغزی می‌شوند خواست با اهدای عضو ضمن ترویج این سنت حسنه و نجات بیماران نیازمند، آرامش را به روح فرزندان خود هدیه کنند.
وی با تشکر از همکاری فوق‌العاده پرسنل ICU و اتاق عمل و ریاست بیمارستان سلمان فارسی بوشهر، خاطرنشان کرد: از خداوند متعال می‌خواهم در این ماه پربرکت آرامش و عزت به خانواده مرحوم بشیری دهد و روح مهدی عزیز قرین رحمت خداوند باد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اهدا.عضو     پیوند.اعضا     علیرضا.باقری    

تاریخ بروز رسانی:   10 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >