فرماندار دیّر:
مردم نقش مؤثری در پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو دارند

16 خرداد 1396
فرماندار دیّر گفت: آموزش و همکاری مردم نقش مؤثری در پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو دارد.

حمزه اعتماد در نشست مشترک با روسای شبکه‌های بهداشت و درمان و دامپزشکی شهرستان دیّر اظهار کرد: رعایت اصول بهداشتی در نگهداری و کشتار دام و همچنین طبخ گوشت دام باعث جلوگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو خواهد شد لذا ضروری است مردم توجه ویژه‌ای نسبت به رعایت اصول بهداشتی داشته باشند.
وی با تأکید بر آموزش راه‌های پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو گفت: با آموزش می‌توان سواد سلامتی جامعه را ارتقا بخشید که لازم است ادارات مرتبط در این زمینه فعالیت آموزشی داشته باشند و از طرق مختلف نسبت به آگهی بخشی جامعه اقدام کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر نیز در این نشست گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش فعالیت کنه‌های ناقل لازم است مردم فصول پیشگیری از این بیماری را رعایت کنند.
عادل مقدس افزود: بیماری تب کریمه کنگو ازجمله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است که در دام هیچ‌گونه علائم ظاهری و بالینی ندارد اما در انسان کُشنده است و به‌وسیله گزش کنه آلوده و تماس مستقیم انسان با ترشحات یا خون دام آلوده پدید می‌آید.
وی بیان کرد: با سم‌پاشی به‌موقع جایگاه دام، کنترل کنه و حشرات، رعایت توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی و بهداشت می‌توان از انتقال بیماری پیشگیری کرد.
رییس شبکه دامپزشکی نیز با اشاره به تشدید نظارت‌ بر قصابی‌ها گفت: علاوه بر این، اقدامات لازم در مورد نظارت بر کشتارگاه دام، تشدید مراقبت‌های قرنطینه‌ای دام، جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام، سم‌پاشی و حمام دادن دام‌ها و جایگاه نگهداری دام نیز لازم است.
اسماعیل محمودی بیان کرد: شهرستان دیّر فاقد کشتارگاه دام می‌باشد و عموماً نیز کشتارها به‌صورت سنتی انجام می‌شود که شبکه دامپزشکی آماده هرگونه همکاری با بخش خصوصی برای ایجاد کشتارگاه است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شهرستان.دیر     فرماندار     حمزه.اعتماد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     مهندس.مقدس    
تب.کریمه        

تاریخ بروز رسانی:   16 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >