معاون مرکز بهداشت بوشهر مطرح کرد؛
لزوم نمونه‌گیری التور در بیمارستان‌های بوشهر برای پیشگیری از وبا

4 تير 1396
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: آموزش مستمر توسط پزشکان اورژانس و نظارت رابطین بهداشتی مستقر در بیمارستان‌ها باعث ریشه‌کنی بیماری وبای التور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا در نشست کمیته التور شهرستان بوشهر اظهار داشت: تشکیل کمیته التور به‌صورت هر شش ماه یک‌بار و پیگیری جدی مصوبات آن توسط کارشناسان ستادی مرکز بهداشت و ادارات عضو ضروری است.
وی، نمونه‌گیری التور در بیمارستان‌های شهرستان، مراکز درمانی و مطب‌ها، از همه موارد اسهالی، مطابق دستورالعمل را بسیار حایز اهمیت دانست و بیان کرد: آموزش مستمر توسط پزشکان اورژانس و نظارت رابطین بهداشتی مستقر در بیمارستان‌ها به این موضوع انجام شود.
وی آماری از تعداد کلر سنجی و نمونه‌برداری از آب شرب منطقه شهری و همچنین روستاهای شهرستان ارائه و از شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری درخواست کرد که با برگزاری جلسات آموزشی برای مسئولین تأسیسات آب و فاضلاب شهرها و روستاهای شهرستان، حساسیت آن‌ها را در زمینه بهداشت آب افزایش دهند.
دکتر زهره زمانیان کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت آمار تحلیلی درصد نمونه‌گیری بیماری التور در بیمارستان‌های شهدای خلیج‌فارس و سلمان فارسی را ارائه و به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته در پیشگیری و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا پرداخت.
اولین جلسه کمیته التور شهرستان بوشهر با حضور معاون فنی و کارشناسان ستادی مرکز بهداشت و نمایندگان ادارات آبفا، آبفار (آب و فاضلاب روستایی)، فرمانداری، محیط‌ زیست، جهاد کشاورزی، بیمارستان‌های امیرالمؤمنین پایگاه هوایی، شهدای خلیج‌فارس، سلمان فارسی و بیمارستان قائم برگزار شد.


انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمیته.التور     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >