مراکز خدمات پوستی در گناوه ملزم به اخذ پروانه بهداشتی هستند

11 تير 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: مراکزی که خدمات پوست، مو و زیبایی در این شهرستان ارایه می دهند ملزم به اخذ پروانه و تائیدیه از این شبکه هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه، دکتر علی زکی زاده افزود: تمامی موسسه‌ها و مراکزی که در سطح شهرستان تحت این عنوان فعالیت می‌کنند در صورتی قابل اعتبار هستند که پروانه و تأییدیه از شبکه بهداشت و درمان داشته باشند.
وی اظهار کرد: با توجه به افزایش تقاضا و گرایش مردم در زمینه انجام خدمات پوستی و زیبایی که امری حساس و با سلامت افراد جامعه در ارتباط مستقیم است قبل از هرگونه اقدام باید نکاتی رعایت و مدنظر قرار گیرد.
دکتر زکی زاده گفت: انجام هرگونه خدمات پوستی و زیبایی از قبیل بوتاکس، رفع چین‌وچروک، لیزر، تزریق ژل، چربی، رژیم غذایی، لیفتینگ، کاشت ابرو، مژه و مو یک امر درمانی است که نیاز به مهارت و تخصص‌های لازم پزشکی در این زمینه دارد و تنها با گذراندن چند دوره توسط مراکز آموزشی و کسب گواهی از آن مرکز قابل اعتبار نیست و تنها در حیطه کاری پزشکان مجرب و دوره‌دیده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در چند مدت اخیر شاهد تقاضای بالای افراد خارج از حرفه پزشکی به‌ویژه آرایشگرها برای تأسیس کلینیک‌های پوست، مو، زیبایی، لیزر و یا انجام چنین اقداماتی در این زمینه هستیم که علاوه بر ایجاد آسیب‌های جبران‌ناپذیر در زمینه زیبایی و سلامتی انتقال برخی از بیماری‌ها هم از این طریق امکان‌پذیر است.
وی بیان کرد: مدارک ارائه شده توسط آرایشگاه‌ها و افراد فعال در این زمینه بیشتر مربوط به نحوه استفاده از دستگاه است، که توسط شرکت موردنظر ارایه شده و گواهی‌های آموزشی صادرشده از طرف مراکز آموزشی نیز کوتاه‌مدت است که ازنظر دانشگاه علوم پزشکی مشروعیت ندارد.
مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا مراکزی که به‌صورت غیرقانونی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند با شماره تلفن 33123411 داخلی 140 این شبکه تماس بگیرند.
عظمت صیاد نیک افزود: واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بر مراکز بهداشتی و درمانی، کلینیک‌ها و مطب‌های خصوصی نظارت مستقیم دارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قانونی می‌کند.
انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خدمات.پوستی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     دکتر.علی.زکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   11 تير 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >