رییس بیمارستان سوختگی گناوه خبر داد؛
تجهیز بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه به تجهیزات و امکانات جدید

13 تير 1396
رییس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه از تجهیز این بیمارستان به تجهیزات و امکانات جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه، دکتر محمدجواد طاهری گفت: از طرف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یک دستگاه ونتیلاتور بزرگ‌سال، یک دستگاه کپنوگراف، یک عدد چراغ سیالتیک دوقمره LED، یک دستگاه ساکشن آمبولانس و سه عدد پمپ و تشک مواج به این بیمارستان اختصاص یافت.
رییس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه اضافه کرد: با تجهیز بیمارستان سوانح و سوختگی به تجهیزات پیشرفته، شاهد ارتقای کیفیت خدمات درمانی به بیماران خواهیم بود.
وی گفت: بخش بستری بیمارستان فاقد دستگاه ونتیلاتور بود و با اضافه شدن یک دستگاه ونتیلاتور مشکل بیمارانی که قادر به تنفس طبیعی نیستند، حل شد. ارزش دستگاه اهدایی حدود یک میلیارد و 800 میلیون ریال است.
دکتر طاهری ادامه داد: با داشتن شدن یک چراغ سیالتیک به ارزش حدود ۴۰۰ میلیون ریال، می‌توان مقدمات راه‌اندازی اتاق عمل شماره ۲ را انجام داد.
وی افزود: اتاق عمل بیمارستان فاقد دستگاه کپنوگراف به‌منظور اندازه‌گیری لحظه‌ای میزان دی‌اکسید کربن بیمار بود و حالا با داشتن یک دستگاه کپنوگراف به ارزش حدودی ۲۰۰ میلیون ریال می‌توان شرایط تنفسی بیمار را در حین عمل جراحی پایش کرد.
رییس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه بیان کرد: تنها آمبولانس موجود در بیمارستان دارای یک دستگاه ساکشن فرسوده بود که کارایی لازم را در تخلیه ترشحات مصدومین برای باز کردن راه هوایی نداشت که ارزش دستگاه اهدایی از سوی دانشگاه حدود ۲۰ میلیون ریال است.
وی گفت: بیمارستان در بخش‌های بستری و BICU فاقد تعداد کافی تشک مواج برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر در بیماران بود که با افزوده شدن سه عدد پمپ و تشک مواج به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون ریال کمبود این مرکز به تشک مواج رفع شد.
انتهای پیام/ د.ج 4060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تجهیز     بیمارستان.سوختگی     دکتر.محمدجواد.طاهری     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >