موسسه خیریه سلامت در شهرستان تنگستان راه‌اندازی می‌شود

17 تير 1396
فرماندار شهرستان تنگستان از راه‌اندازی خیریه سلامت این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، دکتر عادل دهدشتی در نشستی که به همین منظور در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان برگزار شد گفت: با عنایت به اهمیت مشارکت‌های مردمی در ارتقای سلامت جامعه و با توجه به اینکه در حال حاضر کمک‌های مردمی نقش به سزایی در بهبود ارایه خدمت به مردم در حوزه سلامت را دارد درصدد راه‌اندازی خیریه سلامت در شهرستان تنگستان برآمدیم.
وی تصریح کرد: هدف از راه‌اندازی خیریه سلامت افزایش نقش خیرین و تسهیل در فرآیند مشارکت‌های مردمی در حوزه درمان و امور رفاهی بیماران و توسعه واحدهای بیمارستانی است.
فرماندار شهرستان تنگستان در این نشست اظهار داشت: ضروری است که مردم شهرستان تشویق شوند تا با مشارکت خود به‌عنوان یار و یاور دولت، بتوانیم سطح خدمات سلامت را به حد استاندارد و قابل قبولی برسانیم.
دکتر عادل دهدشتی افزود: در شهرستان تنگستان برای رسیدن به سطح قابل‌قبول زیرساخت‌های سلامت، نیاز به کار و تلاش مضاعف و پیگیر و همچنین جذب و اختصاص اعتبارات داریم و برای این کار لازم است روحیه مشارکت مردمی در جامعه را ترویج دهیم.
وی تأکید کرد: باوجودی که خدمات صورت گرفته در سالیان گذشته خیلی خوب بوده، از طرفی اعتبارات در نظر گرفته‌شده حوزه سلامت امسال تقریباً سه برابر شده و بخش زیادی از دغدغه‌های مردم حل‌شده، بازهم نیاز به کار مضاعف داریم و لازم است مجموعه خیرین شهرستان را دعوت کنیم تا کمک‌های آنان نیز باعث دلگرمی در مجموعه دولتی شهرستان گردد.
دبیر مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: می‌بایست زمینه لازم برای ایجاد موسسه خیریه سلامت در کنار بیمارستان هر شهرستان فراهم شود تا با شناسایی و جذب خیرین و همچنین ارتباط با بیماران نیازمند واقعی قدمی در جهت بهبود وضعیت سلامت شهرستان برداشته شود.
حجت‌الاسلام محمود عبداللهی افزود: مطابق با ابلاغ صورت گرفته از طرف مقام محترم وزارت بهداشت تأکید شده است همه بیمارستان‌ها در کنار خود یک مجموعه خیریه داشته باشند که در استان بوشهر نیز این کار در حال انجام است.
وی تصریح کرد: به دلیل علاقه‌مندی مجموعه مدیریتی شهرستان تنگستان و همچنین سابقه تاریخی و مذهبی در امور خیریه این شهرستان و نیز وجود پروژه‌های خیر ساز در شهرستان، آغاز به کار مجموعه خیریه سلامت از این نشست زده آغاز خواهد شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان نیز ضمن تشکر از حضور مدعوین در این نشست گفت: عمل خیر جز باقیات‌صالحات و اعمال ارزشمندی است که هر انسان می‌تواند از خود به یادگار بگذارد.
مهندس ایرج زنده بودی تأکید کرد: طی سالیان گذشته در مناطق مختلف شهرستان تنگستان، خیرین زمین‌ها و کمک‌های مالی زیادی را در حوزه بهداشت و درمان وقف نموده‌اند و نقش خیرین شهرستان خصوصاً در وقف زمین برای ساخت خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های اورژانس و مراکز خدمات جامع سلامت همواره برجسته بوده است.
نشست تشکیل موسسه خیریه حوزه سلامت، با حضور فرماندار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبداللهی دبیر مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و رییس بیمارستان امام حسین (ع) اهرم و با حضور جمعی از خیرین و کارکنان در دفتر سرپرستی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تشکیل شد.
انتهای پیام/ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
موسسه.خیریه     فرماندار     عدا.دهدشتی     حجت‌الاسلام.محمود.عبداللهی     مهندس.ایرج.زنده‌بودی    

تاریخ بروز رسانی:   17 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >