بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر موفق به کسب درجه‌یک کیفی بیمارستانی کشور شد

17 تير 1396
بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر امسال نیز مانند سال گذشته موفق به اخذ درجه‌یک کیفی بیمارستانی کشور از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شد.

مدیر بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با اشاره به تغییرات اساسی در اعتباربخشی بیمارستان‌های کشور در سال جاری، گفت: امسال اعتباربخشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نسبت به سال گذشته دچار تغییرات اساسی شده است که مهم‌ترین آن تمرکز بر خدمات بالینی و وظیفه محوری به‌جای بخش محوری و نتیجه گرایی به‌جای مستند گرایی می‌باشد و مهم‌تر از آن توجه و تمرکز خاص بر برنامه‌های بهبود کیفیت و ایمنی بیمار است.
دکتر محمد ازمل با اشاره به اینکه اعتباربخشی به‌عنوان الگوی مناسب و علمی مدیریتی می‌تواند راهگشای مدیران در اداره بیمارستان‌ها باشد، اضافه کرد: فرایند ارزیابی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس طی سه روز با حضور ارزیابان وزارت بهداشت در اردیبهشت‌ماه سال جاری صورت گرفت و استانداردهای ملی اعتباربخشی ملی بیمارستانی کشور موردبررسی و ارزیابی قرار گرفت.
وی با اشاره به حرفه‌ای بودن ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، گفت: در این نسل اعتباربخشی، ارزیابان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جایگاه ویژه‌ای داشتند که این افراد از میان انسان‌های توانمندی که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی و موفقیت در آزمون‌های مختلف مجوز ارزیابی را دریافت کرده بودند.
این مقام مسئول افزود: ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی استانداردهای اعتباربخشی را در 8 محور، 248 استاندارد و 903 سنجه به‌صورت کیفی و تخصصی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بررسی کردند که این مرکز با استقرار استاندارد‌ها و کسب امتیازات لازم موفق به اخذ گواهی درجه‌یک کشوری شد.
مدیر بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با اشاره به اقدامات مدیریتی برای کسب این رتبه، گفت: در این مرکز پس از استقرار دفتر بهبود کیفیت و اعتباربخشی و اطمینان از وجود سنجه‌های الزامی که پیش‌شرط صدور گواهی اعتباربخشی است، با تشکیل کارگروه‌های متعدد فرایندهای بیمارستان تدوین و با پایش و نظارت مستمر از استقرار استانداردهای مربوطه اطمینان حاصل گردید. این موفقیت حاصل پذیرش و قبول فلسفه بهبود مستمر کیفیت در میان تیم درمانی و اداری این مرکز است و حاصل کار تیمی بزرگی است که باهمت پزشکانی توانمند، نیروهای پرستاری کوشا و پرتلاش، کادر پاراکلینیکی متعهد و صبور و کلیه همکاران خدماتی، اداری مالی و تیم مدیریت اجرایی که با تلاش‌های خود سهم مهمی در این مهم داشتند شکل گرفت که به همه این عزیزان تشکر و قدردانی می‌نمایم.
وی تصریح کرد: این مرکز در راستای تحقق رسالت اصلی خود تمام تلاش‌هایش را در جهت بهبود کیفیت خدمات و ایمنی بیمار به کار خواهد بست و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند و معتقدیم راه زیادی در پیش داریم و هنوز کارهای زیادی باید انجام دهیم و این روند استمرار یابد تا با یاری خداوند بتوانیم خدمات بهتر و مؤثرتری با مشارکت تمام ذینفعان ارایه نموده و گام مؤثری در جهت ارتقای سلامت بیماران و جامعه برداریم.
اعتباربخشی فرآیندی است که به‌صورت سالانه سطح عملکرد مراکز درمانی را با استانداردهای تعیین‌شده مقایسه می‌کند که در این فرایند عدم انطباق‌ها را کشف و بر آن اساس تصمیم و قضاوت صورت می‌گیرد و بر اساس میزان تحقق استانداردها درنهایت به اعطای گواهی و رتبه به بیمارستان‌ها می‌شود.
انتهای پیام/ م.آ 4070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/mpghospital


کلمات کلیدی:
اعتباربخشی     دکتر.محمد.ازمل     بیمارستان.شهدای.خلیج‌فارس        

تاریخ بروز رسانی:   17 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >