کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در گناوه

20 تير 1396
کارگاه آموزشی با موضوع 'اگر حدس بزنید که نوجوان شما مخفیانه مواد مصرف می‌کند، چه عکس‌العملی دارید؟' به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر روز دوشنبه در شبکه بهداشت و درمان گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه در این برنامه که ویژه رابطان بهداشتی گفت: به‌طورکلی مواد مخدر به موادی اطلاق می‌شود که مصرف آن‌ها در انسان حالاتی غیرعادی ایجاد کند که عموم آن لذت‌بخش و به‌صورت موقت و کاذب ایجاد می‌شود.
مهندس علیرضا یوسفی افزود: بروز این حالات و لذت پس از اولین مصرف که در بعضی موارد فقط به علت کنجکاوی مبادرت به آن می‌شود، تداوم مصرف و اعتیاد را در پی دارد.
مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: سابقه خانواده‌ها و جامعه نشان می‌دهد که اولین اقدام در ارتباط با فرزندی که حدس می‌زنند در خلوت مواد مصرف می‌کند، انکار موضوع و پوشیدن آن از چشم دیگران است و سپس برگزیدن سکوتی پایدار تا زمانی که موضوع به بدترین شکل برملا شود.
خاتون باباحسنی افزود: به نظر نمی‌رسد که کمترین گفت‌وگویی بین اعضا خانواده در مورد اعتیاد صورت بگیرد، اگر هم‌صحبتی باشد تنها نوعی بحث و مشاجره یا به‌صورت هشدار کلی که بی‌فایده است.
وی اظهار کرد: در خانواده بهتر است در ارتباط با مواد مخدر با آرامش و بدون تشنج و حمله و مقصر جلوه دادن هیچ‌کدام از اعضای خانواده صحبت کرد که بهترین و پیشگیری‌کننده‌ترین اقدام در این زمان گفت‌وگوی صمیمانه والدین با نوجوان است.
باباحسنی ادامه داد: در این روش حرف زدن بدون پرخاش و تحقیر و مقایسه و پرهیز از هرگونه قضاوت و ارزش‌گذاری باید بکار گرفته شود.
وی افزود: مادرانی که در کلاس‌های فرزند پروری شرکت داشتند باید بدانند که گفت‌وگوی والدینی با فرزندان یکی از قوی‌تری راهبردهای تأثیرگذاری آن‌ها بر فرزندشان است.
این کارشناس بابیان اینکه والدینی که فاقد این توانایی در این زمینه هستند خود را در برابر این حس آشفته کننده دست‌خالی یافته و با رفتارهای منفی در خود و ایجاد خلق منفی‌تر در نوجوان، بر اعتیاد فرزند خود شتاب می‌دهند، گفت: در این زمان بهتر است از یک روانشناس مجرب برای حل مشکل کمک گرفت.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مواد.مخدر     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   20 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >