متخصص دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:
افراد در انتخاب کفش دقت کنند/ پوشیدن کفش نامناسب عوارض جدی در پی دارد

21 تير 1396
طب فیزیکی و توان‌بخشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید در انتخاب کفش مناسب دقت کرد زیرا پوشیدن کفش نامناسب می‌تواند عوارض جدی را برای فرد به همراه داشته باشد.

دکتر نصرت‌الله اژدر نیا افزود: کفش خوب باید کفی نرم داشته و وقتی آن را در دست می‌گیریم و تا می‌زنیم انعطاف‌پذیر بوده و راحت تا شود.
وی تصریح کرد: رویه‌ی کفش باید چرمی باشد زیرا چرم طبیعی مقاومت‌تر بوده و دارای منافذی است که تنفس را برای پا راحت‌تر می‌کند و باعث می‌شود پا کمتر عرق کرده، کمتر گرم شده و کمتر بو بگیرد.
دکتر اژدر نیا با اشاره به اینکه چرم خاصیت سازگاری با پا را دارد بیان داشت: هنگامی‌که از کفش‌هایی با چرم طبیعی استفاده می‌شود اگر برآمدگی یا مشکلی در پا وجود داشته باشد چرم خود را با آن شرایط سازگار می‌کند.
وی اظهار داشت: اندازه کفش بسیار مهم است زیرا اگر کفش تنگ باشد باعث ایجاد میخچه و اگر گشاد باشد باعث تشکیل پینه می‌شود.
متخصص طب فیزیکی و توان‌بخشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان داشت: کفش بهتر است تا قوزک پا را بپوشاند اما با توجه به گرمای هوا در استان بوشهر استفاده از این نوع کفش‌ها امکان کمتری دارد.
وی یادآور شد: کفش بهتر است بنددار باشد زیرا می‌توان آن را متناسب با اندازه پا تنظیم کرد.
از پوشیدن کفش‌هایی با پاشنه بیش از سه سانت خودداری کنید
این متخصص تأکید کرد: اندازه پاشنه کفش نیز از اهمیت زیادی برخوردار است به‌گونه‌ای که نباید بیش از 3 سانتی‌متر باشد.
دکتر اژدر نیا افزود: پوشیدن کفش‌هایی با پاشنه‌های بلند کمتر توصیه‌شده و افراد باید این‌گونه کفش‌ها را درجاهای محدود و خاص استفاده کنند.
وی تصریح کرد: کفش‌های پاشنه‌بلند اثراتی را بر روی زانو، مچ پا و یا ستون فقرات ایجاد می‌کند که هرچند پاشنه کفش بلندتر باشد گودی کمر و گردن بیشتر شده و صدمات شدیدتری به این نواحی وارد می‌کند.
دکتر اژدر نیا با خطاب به افرادی که تمایل به پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند دارند افزود: درصورتی‌که این افراد مایل به استفاده از کفش پاشنه‌بلند هستند می‌توانند از کفش‌های پاشنه‌داری که ارتفاع پاشنه و کف پای آنان با یکدیگر برابر است استفاده کنند.
متخصص طب فیزیکی و توان‌بخشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: افراد باید حتماً کفش‌های مناسب انتخاب کنند زیرا در اکثر مواقع دیده‌شده با تعویض کفش مشکلاتشان رفع شده است.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
متخصص.توانبخشی     دکتر.نصرت‌الله.اژدرنیا        

تاریخ بروز رسانی:   21 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >