همه ادارات استان بوشهر در اجرای نظام‌نامه مدیریت سلامت مشارکت کنند

25 تير 1396
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: به‌منظور اجرایی شدن موفق طرح ابلاغی نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت همه‌جانبه، به مشارکت و تعامل تنگاتنگ همه ادارات و نهادهای شهرستان‌های استان نیاز است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عیسی صفوی در جمع اعضای شورای اداری شهرستان گناوه گفت: این طرح که در سال 92 به‌عنوان یکی از سیاست‌های کلی کشور تصویب‌شده در سال 96 الزام بر عملیاتی آن شد و انجام آن بدون همکاری سازمان‌ها میسر نیست.
وی گفت: یکی از اهداف این برنامه، تصویب سند جامع سلامت در هر شهرستان بر اساس معضلات و مشکلات اولویت‌دار است که باید تا پایان آبان ماه امسال به‌صورت الزامی مستند، علمی و کارشناسی شده تدوین شود.
دکتر صفوی ادامه داد: کارگروه استان بوشهر برنامه‌های تدوین‌شده شهرستان‌ها را پس از بررسی‌های لازم به شورای عالی سلامت در تهران ارسال و در صورت داشتن استانداردهای لازم تائید و تصویب خواهد کرد.
وی گفت: دراین‌ارتباط کمیته‌هایی شامل خانه مشارکت مردمی با بهره‌گیری از سمن‌ها، شورای پیام‌گزاران سلامت، پیام‌رسان و دیده‌بان سلامت، پیوست سلامت و امنیت غذایی، پیوست سلامت و اندیشگاه سلامت تا شهریورماه تشکیل و باید از همه ظرفیت‌های ادارات و متخصصان و فرهیختگان استفاده شود.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر اظهار کرد: از فرماندار شهرستان گناوه انتظار است که ادارات را ملزم به معرفی یک نماینده که رسمی و چهار سال به مدت‌زمان بازنشستگی مانده در کمیته پیام‌گزاران سلامت شهرستان عضو کنند.
وی ادامه داد: تشکیل کمیته خانه مشارکت مردمی که رئیس آن عضو شورای برنامه‌ریزی استان می‌شود در شهرستان‌ها با دستور فرماندار باید انجام شود.
فرماندار گناوه نیز گفت: دولت تدبیر وامید از زمان روی کار آمدن توجه و اهتمام خاصی به مقوله سلامت داشته و دراین‌ارتباط طرح تحول نظام سلامت را که از مهم‌ترین و ارزشمندترین طرح‌ها و رضایتمندی مردم را در پی داشته اجرایی کرد.
سید علی پاک‌نژاد افزود: طرح تحول نظام سلامت در دولت دوازدهم تداوم می‌یابد و در این شهرستان نیز برنامه‌های گسترده‌ای اجرا خواهد شد.
وی از مسئولان ادارات و نهادهای این شهرستان خواست تا در تدوین سند نظام‌نامه مدیریت سلامت همه‌جانبه همکاری و تلاش مضاعفی با شورای سلامت داشته باشد.
فرماندار گناوه بیان کرد: دولت مصمم به عملیاتی شدن اجرای این برنامه در سال جاری است که در این شهرستان نیز در دستور کار اصلی قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.اداری     سیدعلی.پاک‌نژاد     فرماندار     دکتر.عیسی.صفوی     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   25 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >