رییس شبکه بهداشت گناوه خبر داد؛
آغاز عملیات اجرایی و نوسازی ۶ خانه بهداشت در شهرستان گناوه

25 تير 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مقدمات آغاز عملیات اجرایی و نوسازی ۶ خانه بهداشت در راستای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت در سال ۹۶ در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر علی زکی زاده اظهار داشت: در شهرستان گناوه ۱۸ خانه بهداشت وجود دارد که در طول مدت چهار سال دولت تدبیر و امید پنج‌خانه بهداشت نوسازی و تجهیز شده و در سال ۹۶ نیز شش‌خانه بهداشت دیگر به‌طور همزمان مقدمات کلنگ زنی و نوسازی آنها در حال انجام است.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های سلامت که یکی از محورهای اصلی طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید و رسیدن به عدالت در سلامت است در شهرستان گناوه به‌صورت ویژه در حال انجام است.
وی عنوان داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان متولی سلامت در کشور با عنایت به وظایف و مأموریت‌های کلی و اسناد بالادستی به‌ویژه سند چشم‌انداز ۲۰ ساله، سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، مواد قانونی مرتبط با سلامت در برنامه پنجم توسعه و برنامه‌های دولت یازدهم، اجرای برنامه تحول سلامت را پس از یک مرحله مطالعاتی شش‌ماهه از اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ آغاز کرده است.
این مقام مسئول ادامه داد: تحول در نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات اجرا می‌شود تا به‌تدریج با همکاری خدمت گذاران عرصه سلامت شاهد تحقق سیاست‌های کلی رهبری و ارتقای مورد انتظار در نظام سلامت باشیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری به همگانی ساختن بیمه پایه درمان و پوشش کامل نیازهای پایه درمان توسط بیمه‌ها برای آحاد جامعه و کاهش سهم مردم از هزینه‌های درمان تأکید ویژه‌ای دارد تا آنجا که بیمار جز رنج بیماری، دغدغه و رنج دیگری نداشته باشد.
وی اظهار داشت: اگرچه زیرساخت‌های خوبی در حوزه سلامت در سال‌های قبل انجام‌شده ولی یکی از محورهای اصلی طرح ابلاغی تحول نظام سلامت توجه ویژه به توسعه زیرساخت‌های سلامت بوده که در شهرستان گناوه نیز از سال ۹۳ اقدامات بسیار چشمگیری در این زمینه انجام‌شده است.
دکتر زکی زاده به اقدامات و عملکرد چهارساله طرح تحول سلامت در دولت یازدهم اشاره‌کرده و بیان داشت: افتتاح خانه‌های بهداشت روستاهای چهارمحال، گمارون و شول، افتتاح مرکز اورژانس چهار روستایی و شول، احداث و افتتاح ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، احداث خانه بهداشت روستای بهمنیاری، افتتاح سالن‌های کنفرانس و اجتماعات شبکه بهداشت و تعمیرات و تجهیز ۶ مرکز بهداشتی درمانی شهری از اقدامات زیرساختی در حوزه سلامت شهرستان است.
وی تصریح کرد: بازسازی، نوسازی و تجهیز آموزشگاه بهورزی، احداث کلینیک خدمات بهداشت دهان و دندان، بازسازی و نوسازی انبارهای دارویی و کالا در شبکه بهداشت، تجهیز و توسعه فضای فیزیکی آزمایشگاه، تجهیز و توسعه چهار مرکز بهداشتی درمانی شهری به‌عنوان مرکز جامع سلامت از دیگر اقدامات زیرساختی در حوزه سلامت است.
دکتر زکی زاده ادامه داد: محوطه‌سازی و نوسازی در ستاد شبکه، اجرای مقدمات کلنگ زنی شش‌خانه بهداشت (چاهبردی، گاو سفید، پوزگاه، محمدی، مال محمود و عباسی) در سال ۹۶ به‌صورت همزمان و احداث و افتتاح مرکز جامع سلامت محمد صالحی از مهم‌ترین اقدامات زیرساختی طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت در شهرستان گناوه بوده است.
وی از همکاری و مشارکت خیرین در امر سلامت شهرستان تقدیر کرد و افزود: مشارکت خیرین در احداث مرکز اورژانس، پایگاه بهداشت و خانه بهداشت در سال‌های ۹۴ و ۹۵ بسیار بالا بوده که این مشارکت به تسریع کیفیت ارائه خدمات به مردم شهرستان کمک خواهد کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به عملکرد بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، این دانشگاه در جشنواره ملی عمران سلامت که با حضور رئیس‌جمهور، وزیر بهداشت و درمان و جمعی از وزرا و مسئولان کشوری برگزار شد، به خاطر خدمات ارزنده در حوزه اجرایی پروژه‌های عمرانی طرح تحول سلامت به‌عنوان دانشگاه برگزیده کشوری معرفی شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
عملیات.اجرایی     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   25 تير 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >