فرماندار بوشهر:
سند سلامت شهرستان بوشهر تهیه می‌شود

27 تير 1396
فرماندار شهرستان بوشهر گفت: سند سلامت شهرستان بوشهر تهیه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، عباس جمشیدی در نشست شورای سلامت شهرستان بوشهر اظهار داشت: کارفرمای نظام‌نامه سلامت همه‌جانبه استانداری و مجری این نظام‌نامه دانشگاه علوم پزشکی است.
وی تصریح کرد: تهیه تفاهم‌نامه‌های سلامت به‌عنوان دومین سیاست کلی سلامت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ‌شده ضروری است و می‌بایست ادارات شهرستان برای عملیاتی کردن برنامه مذکور همکاری همه‌جانبه داشته باشند.
فرماندار شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: سند سلامت شهرستان بوشهر در اسرع وقت تهیه و اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت مواد غذایی استان بوشهر در مورد نظام‌نامه سلامت همه‌جانبه با رویکرد مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت بیان داشت: این تفاهم‌نامه دارای ۵ هدف و ۱۰ ابزار است و می‌بایست همه ادارات همکاری لازم را به عمل‌آورده و اطلاعات و داده‌های موردنیاز را در اسرع وقت در اختیار دبیرخانه شورای سلامت شهرستان قرار دهند.
دکتر عیسی صفوی تشکیل اندیش گاه سلامت، خانه مشارکت مردمی، تشکیل شورای پیام گذار سلامت، کمیته دیدبانی سلامت کمیته پیوست سلامت و کمیته امنیت غذایی را ضروری دانست و گفت: می‌توان با کمک این ابزارها به اهداف پنج‌گانه و شناسایی ۵ مسئله مهم سلامت شهرستان و امضاء تفاهم‌نامه‌های مشترک بین ادارات دست پیدا کرد.
مهندس حسن فخرای دبیر شورای سلامت شهرستان بوشهر نیز به بررسی نحوه اجرای مصوبات جلسه قبل و وضعیت ثبت‌نام جمعیت تحت پوشش شهرستان در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) پرداخت و وضعیت ثبت سامانه سیب را مطلوب ارزیابی کرد و خواستار همکاری ادارات و سمن‌ها و عموم مردم برای بهبود خدمات بهداشتی در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌ها شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     فرماندار     عباس.جمشیدی     دکتر.عیسی.صفوی     مهندس.حسن.فخرایی    
مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   27 تير 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >