بیش از سه هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شهرستان عسلویه معدوم شد

27 تير 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه از جمع‌آوری و معدوم‌سازی سه هزار و 20 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در شهرستان عسلویه خبر داد.

جاسم زارعی در حاشیه انهدام مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در راستای صیانت از سلامت شهروندان و ارتقای شاخص‌های سلامت جامعه فعالیت‌های مؤثری را برای عموم مردم برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.
وی با تأکید بر انجام بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی اظهار کرد: بازرسی اماکن عرضه مواد غذایی و نظارت بر نحوه ارایه خدمات توسط این اصناف، از وظایف مهم بهداشت و درمان بوده که به‌طور مستمر توسط واحد سلامت محیط اجرا می‌شود.
مهندس زارعی، تاریخ تولید، انقضا، مجوز و پروانه ساخت وزارت بهداشت، آدرس کارخانه، نام محصول و مواد تشکیل‌دهنده را به‌عنوان پنج مشخصه اصلی مواد غذایی برشمرد و تصریح کرد: مردم هنگام خرید مواد غذایی به این مشخصات دقت کرده و تخلفات احتمالی را به بازرسان شبکه بهداشت و درمان و یا به سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شماره تلفن 190 گزارش دهند.
مسئول واحد سلامت محیط شهرستان نیز بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در این شهرستان جمع‌آوری‌شده است، گفت: این مواد غذایی شامل انواع نوشیدنی‌ها، کیک، آب‌میوه، لبنیات و انواع ترشیجات بوده که پس از شناسایی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه جمع‌آوری و معدوم شد.
تورج سامی بابیان این‌که با فروشندگان مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته به‌طورجدی، قانونی و بدون اغماض برخورد می‌شود، اظهار داشت: این افراد به مراجع قضایی و اداره تعزیرات حکومتی معرفی‌شده و بر اساس ضوابط قانونی با آن‌ها برخورد می‌شود.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
انهدام     مواد.غذایی.فاسد     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   27 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >