اعتباربخشی آموزشی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر انجام شد

31 تير 1396
ارزشیابی و اعتباربخشی آموزشی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر توسط ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام شد.

در این اعتباربخشی که اولین دوره آن امسال در تمام مراکز آموزشی درمانی کشور انجام می‌شود برنامه‌ها، فضاهای آموزشی و امکانات و تجهیزات رفاهی بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موردبررسی قرار می‌گیرد.
معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در جلسه اختتامیه این اعتباربخشی، گفت: بخش اورژانس به مساحت 8 هزار مترمربع به این مرکز اضافه می‌شود که بسیاری از کمبودهای فضای فیزیکی را کاهش می‌دهد و زیرساخت‌های لازم برای جذب دستیار تخصصی (دانشجوی مقطع تخصص پزشکی) در رشته طب اورژانس که در شورای آموزش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به تصویب رسیده، مهیا می‌شود.
دکتر سید سجاد اقبالی اضافه کرد: برای ماندگاری اعضای هیأت علمی باید قوانین موجود کمی اصلاح شود که در حال رایزنی با مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای رفع موانع هستیم و در کنار آن سعی می‌کنیم با ایجاد پیش‌نیازها و صدور مجوزهای لازم مشکلات را در حد توان دانشگاه کاهش دهیم.
 وی با اشاره به کمبود فضای فیزیکی موجود در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، گفت: بودجه و برنامه‌های لازم برای افزایش فضای فیزیکی بیمارستان در نظر گرفته‌شده که در آینده نزدیک شاهد ساخت فضایی با مساحت 1000 مترمربع برای استفاده‌های آموزشی خواهیم بود.
این مقام مسئول خطاب به ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اضافه کرد: همکاران حوزه آموزش بیمارستان در سال‌های گذشته تلاش‌های بسیاری کرده‌اند تا جایگاه آموزشی را ارتقا دهند و نگاه ما در این اعتباربخشی به دنبال کسب نمره و جایگاه نیست، بلکه سعی داریم در این دوره نقاط ضعفمان را کشف کنیم و کیفیت آموزش را ارتقا ببخشیم.
رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز، گفت: از زمان شروع به کار در بیمارستان اصلاح وضعیت آموزش در دستور کار تیم مدیریت بیمارستان قرار گرفت خدمات قابل‌توجهی انجام‌شده ازجمله پاویون دانشجویان و مجموعه کلاس‌های آموزشی جدید که با تغییر کاربری قسمتی از بیمارستان انجام‌شده است و به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
دکتر علیرضا حاجیونی اضافه کرد: کمبود فضای فیزیکی درمانی و آموزشی و افزایش مراجعین به بیمارستان مشکلاتی را برای هر دو حوزه به وجود آورده بود که با افزودن قسمتی به بخش اورژانس تا حدودی مشکلات این بخش را کاهش دادیم و بخش دیگری نیز به این بخش اضافه کردیم که پس از تأیید دفتر فنی دانشگاه و اخذ مجوزهای لازم به این بخش می‌افزاییم.
وی درباره اعتباربخشی آموزشی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، گفت: نگاه تیم مدیریت بیمارستان به این اتفاق مثبت است و امیدواریم بتوانیم تغییرات روبه‌جلو داشته باشیم و از آموزه‌های این اعتباربخشی بهره لازم ببریم.
این ارزیابی توسط دو تن از نخبگان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌عنوان ارزیاب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استانداردها و سنجه‌های اعتباربخشی را در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر بررسی نمودند.
شمارا به دیدن تصاویر اعتباربخشی آموزشی دعوت می‌کنیم.
انتهای پیام/ م.آ 4070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/mpghospital


کلمات کلیدی:
اعتباربخشی     دکتر.سیدسجاد.اقبالی     دکتر.علیرضا.حاجیونی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   31 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >