رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بزرگترین مشکل جامعه ما فرهنگ سلامت است

2 امرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بزرگ‌ترین مشکل جامعه ما، مشکل سبک زندگی و فرهنگ سلامت است که رفع این مشکل تنها بر عهده وزارت بهداشت نیست.

دکتر علیرضا رئیسی یکشنبه در نشست شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به ‌ضرورت اصلاح سبک زندگی مردم در حوزه سلامت افزود: اگر فرهنگ سلامت، به‌گونه‌ای باید باشد که منجر به اصلاح سبک زندگی شود، روند بهداشت و درمان مردم به‌شدت بهبود خواهد یافت.
 رییس شورای فرهنگی دانشگاه بابیان اینکه کارهای مقطعی، اثرات مقطعی نیز دارد گفت: کار فرهنگ‌سازی کار زمان‌بر و درازمدت است که باید با برنامه‌ریزی و تعیین هدف صورت بگیرد.
وی پیشنهاد داد: در اردوی جهادی که توسط بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی برگزار می‌شود یک روستای محروم انتخاب شود و با کمک معاونت اجتماعی دانشگاه عوامل مؤثر بر سلامتی آن روستا شناسایی شود سپس با حمایت‌طلبی‌هایی که درزمینه‌های موردنیاز صورت می‌گیرد و اقداماتی که درزمینه آموزش و اصلاح سبک زندگی مردم روستا انجام می‌شود، آن روستا به‌عنوان روستای سالم در استان معرفی شود.
دکتر رئیسی با اشاره به هم‌راستا شدن بسیج جامعه پزشکی و بسیج کارکنان افزود: با تقسیم‌کاری که بین بسیج جامعه پزشکی بسیج کارکنان و بسیج دانشجویی انجام می‌گیرد می‌توان از ظرفیت‌ها و توان این سازمان در حوزه‌های بهداشت، مشاوره و درمان بهره جست.
وی بیان داشت: مهم‌ترین هدف اردوهای جهادی و راهیان نور خودسازی نیروهایی است که در این اردوها شرکت می‌کنند و اگر در این اردوها تنها دو نفر آن‌چنان تربیت شوند که به دنبال کارهای خیر و عام‌المنفعه بروند کار بسیار مهمی صورت گرفته است.
دکتر رئیسی به موضوع جشنواره قرآن و عترت نیز اشاره کرد و گفت: برای گسترش قرآن در بین دانشجویان و خانواده کارکنان باید شاخص عملکرد داشته باشیم و در این زمینه برنامه‌ریزی کنیم.
در ابتدای این نشست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه با بیان گزارشی از اردوی جهادی دانشجویان که از ۲۹ تا ۷ شهریور برگزار می‌شود گفت: با رایزنی‌هایی که صورت گرفته در بین روستاهای محروم و کم برخوردار استان دهستان کبگان از توابع شهرستان دشتی برای اردوی جهادی امسال دانشجویان در نظر گرفته‌شده است.
محمد زبیری افزود: محتوای کار دانشجویان در اردوی جهادی این روستا، فعالیت‌های بهداشتی و درمانی، علمی پژوهشی، فرهنگی اجتماعی و عمران و بازسازی است.
وی افزود اردوهای جهادی با شعار" بسازیم تا ساخته شویم " باهدف خدمت به مردم محروم و همچنین خودسازی دانشجویان برگزار می‌شود و در این اردوها بستری فراهم‌شده است که همه تشکل‌های دانشجویی بتوانند به مردم خدمت کنند.
در این نشست مهندس محمدی معاون دانشجویی فرهنگی و خانم جمیری مسئول دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه گزارشی از روند برگزاری بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کسب شش مقام کشوری در این جشنواره توسط اساتید، کارکنان و دانشجویان ارایه دادند.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.فرهنگی     دکتر.علیرضا.رئیسی     محمد.زبیری    

تاریخ بروز رسانی:   2 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >