توزیع 128 سبد غذایی بین مادران باردار در شهرستان جم

2 امرداد 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: در سال 95 تعداد 128 سبد غذایی، بین مادران باردار و شیرده توزیع‌شده است.

مهندس احمد قاسمی افزود: در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری، به‌منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده روستایی، در سال 95، تعداد 128 سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم توزیع شد.
وی هدف از این برنامه را ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود: غذایی که در دوران بارداری مصرف می‌شود نیازهای تغذیه‌ای مادر و همچنین رشد جنین را تأمین می‌کند ولی متأسفانه محرومیت‌های اقتصادی و درآمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و باارزش می‌شود.
مهندس قاسمی خاطرنشان کرد: جامعه هدف در این طرح، مادران بارداری هستند که توسط مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد کالا به مرکز بهداشت این شهرستان معرفی می‌شوند.
این مقام مسئول عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح، مادران بارداری که ازنظر مالی نیازمند بوده و شاخص‌هایی از قبیل نمایه توده بدنی کمتر از ۱۸.۵، وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم در قبل از بارداری، دوقلو زایی و بیشتر، هموگلوبین کمتر از ۱۰.۵ گرم و وزن‌گیری نامطلوب در دوران بارداری را داشته باشند، شامل این طرح می‌شوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم افزود: در حال حاضر در شهرستان جم، تعداد 64 مادر، با دارا بودن شاخص‌های مذکور، تحت حمایت بنیاد علوی قرار دارند و هر دو ماه یک‌بار این سبد را دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ ا.پ 0 302

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سبد.غذایی     مادران.باردار     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   2 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >