پلمپ دو آرایشگاه زنانه متخلف در دیّر

3 امرداد 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: دو آرایشگاه زنانه به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی در شهرستان دیّر توسط واحد بهداشت محیط پلمپ شد.

زهرا دریانورد با اشاره به اهمیت نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه گفت: در آرایشگاه‌های زنانه فقط باید کارهای زیبایی و آرایشی انجام شود و هرگونه فعالیت‌های پزشکی، دخالت در امور درمانی و با متخلفین نیز برخورد قانونی می‌شود.
وی اظهار کرد: در راستای طرح تشدید کنترل و نظارت بر آرایشگاه، بازرسان بهداشت محیط این شبکه به‌صورت روزانه در شیفت صبح و بعدازظهر از این صنوف بازدید می‌کنند.
وی بابیان اینکه از ایتدای سال تاکنون بیش از 200 بار از آرایشگاه‌های زنانه فعال در شهرستان دیّر بازدید شده است، گفت: طی بازدیدهای انجام‌شده توسط بازرسان بهداشت محیط یک آرایشگاه زنانه در آبدان و یک آرایشگاه زنانه دیگر نیز در بندر دیّر به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی و پس از طی مراحل قانونی و معرفی به تعزیرات حکومتی پلمپ شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در خصوص عمده مشکلات بهداشتی آرایشگاه‌های زنانه گفت: عدم استفاده از مواد استریل و یک‌بارمصرف، عدم وجود آبگرمکن، عدم استفاده از دستگاه (اتو کلاو) برای استریل کردن وسایل اعم از اشیای فلزی و غیرفلزی شامل قیچی، دسته تیغ، شانه، برس و ظروف رنگ، نداشتن کارت تندرستی و انجام آزمایش‌های لازم کارگران، عدم رعایت نظافت محیط و عدم رعایت موازین بهداشت فردی از عمده تخلفات بهداشتی بوده است.
دریانورد تأکید کرد: بازرسان بهداشت محیط با هرگونه دخالت در امور خدمات بهداشتی و درمانی نظیر تاتو، لیزر، پاک‌سازی پوست، بوتاکس، برداشتن خال و زگیل و سوراخ کردن گوش بدون اغماض برخورد خواهند کرد.
وی یادآور شد: در شهرستان دیّر 72 آرایشگاه زنانه فعالیت می‌کنند که ماهانه توسط بازرسان بهداشت محیط از آنها بازدید می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان با مشاهده تخلفات بهداشتی می‌توانند شکایات خود را به شماره تلفن 190 و یا با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت اطلاع دهند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پلمپ     آرایشگاه.زنانه     معاون.بهداشتی     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   3 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >