ارایه خدمات نوین سلامت به‌تمامی جمعیت شهرستان دیّر

4 امرداد 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از ارایه خدمات نوین سلامت به‌عنوان یکی از محورهای طرح تحول نظام سلامت به‌تمامی جمعیت این شهرستان خبر داد.

زهرا دریانورد در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر عنوان کرد: طرح خدمات نوین سلامت نوین در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیّر در حال اجراست و همه مردم این شهرستان تحت پوشش آن قرارگرفته‌اند.
وی افزود: در این طرح همه گروه‌های سنی اعم از سالمند، میانسال، جوان، نوجوان و کودکان خدمات متناسب با گروه سنی خود به‌طور رایگان دریافت می‌کنند.
زهرا دریانورد ادامه داد: خدمات نوین سلامت در دوره میانسالی و سالمندی شامل ارزیابی الگوی تغذیه‌ای، فعالیت جسمانی، مصرف دخانیات، سلامت دوره باروری و یائسگی، سلامت روان، عوامل اجتماعی و خانوادگی مؤثر بر سلامت و بررسی بیماری‌های واگیر و غیر واگیر به مردان و زنان بالای 30 سال در مناطق شهری و روستایی ارایه شده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به اهمیت شناسایی به‌موقع بیماری‌های غیر واگیر گفت: این امر در شروع درمان زودرس و پیشگیری از ناتوانی‌ها و معلولیت‌ها بسیار مهم و تأثیرگذار است.
وی افزود: در راستای کاهش بار بیمارهای غیر واگیر، برنامه‌های بهداشتی ازجمله ارتقای سلامت و غربالگری سرطان روده بزرگ در این شهرستان انجام می‌شود.
دریانورد بابیان اینکه در بسته خدمات نوین سلامت بسیاری از خدمات برای افراد گروه هدف به‌صورت رایگان ارایه می‌شود گفت: آزمایش‌های نوبت اول کلیه مادران باردار مناطق شهری و روستایی، آزمایش‌های غربالگری دیابت و اختلالات چربی خون کلیه افراد 30 تا 60 ساله که از سوی مراقب سلامت با بهورز ارجاع داده‌شده‌اند، غربالگری نوزادان و غربالگری دیابت بارداری ازجمله آزمایش‌هایی است که در بسته خدمات نوین سلامت برای جمعیت تحت پوشش به‌صورت رایگان ارایه می‌شود.
وی بابیان اینکه در کنار انجام آزمایش‌ها به‌واسطه حضور کارشناسان، مشاوره در زمینه تغذیه و سلامت روان نیز به‌صورت رایگان انجام می‌شود، اظهار کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت تعداد 2 نفر کارشناس روان‌شناسی و یک نفر کارشناس تغذیه جذب شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر شدند که خدمات مربوطه را به جمعیت تحت پوشش ارایه می‌دهند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
خدمات.سلامت     معاون.بهداشتی     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >