معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
هنرستان بهیاری دخترانه گناوه نوسازی و تجهیز می‌شود

4 امرداد 1396
معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تنها هنرستان بهیاری دخترانه استان در گناوه است که نوسازی و کمبودهای آن مرتفع می‌شود.

دکتر سید سجاد اقبالی با حضور در هنرستان دخترانه بهیاری الزهرا (س) شهرستان گناوه عنوان داشت: هنرستان بهیاری الزهرا (س) گناوه تنها هنرستان دخترانه بهیاری در استان است که در دوره‌های مختلف شاهد حضور دانش آموزان دختر زیادی در این هنرستان بوده‌ایم.
بهیار یکی از ارکان اصلی خدمت‌رسانی در عرصه سلامت است
وی افزود: با توجه به اینکه بهیار یکی از ارکان اصلی خدمت‌رسانی در عرصه سلامت در واحدهای مختلف بهداشتی درمانی است، باید در محیط مجهز و به‌دوراز تنش آموزش یابد تا بتواند کارایی لازم را برای خدمت‌رسانی به مردم داشته باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به رویکرد مثبت رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت جذب نیروی بهیار و با توجه به اینکه در سال تحصیلی 97-96 تعداد متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون بهیاری بی‌سابقه بوده است، همچنین قدیمی بودن ساختمان فعلی، قسمت‌های از این هنرستان که نیاز به نوسازی دارند در برنامه عملیاتی شدن قرار می‌گیرد و امکانات این هنرستان نیز با توجه به نیاز مجهزتر خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز عنوان داشت: با توجه به قدیمی بودن ساختمان تنها هنرستان بهیاری دخترانه استان در گناوه به دنبال تأمین اعتبار جهت نوسازی و تجهیز این هنرستان در آینده‌ای نزدیک هستیم.
دکتر علی زکی زاده افزود: هنرستان دخترانه بهیاری الزهرا (س) با درخواست آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با هماهنگی با معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و موافقت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با توجه به دارا بودن شرایط لازم تأسیس مدارس بهیاری که در اساسنامه بهیاری قیدشده است در سال 1370 تأسیس گردید.
وی تصریح کرد: از سال 1370 تا اکنون هفده دوره آزمون بهیاری برگزار گردیده است و آمار فارغ‌التحصیلان دختر این هنرستان تا این لحظه با توجه به مدارک موجود 431 نفر می‌باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: این رشته جزء زیرشاخه‌های کار و دانش بوده و این هنرستان جزء مدارس جوار آموزش‌وپرورش محسوب می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: دانش آموزان فارغ‌التحصیل این رشته دارای مدرک قبولی دیپلم از آموزش‌وپرورش و گواهینامه مهارت بهیاری از وزارت بهداشت و درمان می‌باشند.
دکتر زکی زاده افزود: بنا به سیاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مبنی برجذب نیروهای فارغ‌التحصیل، آزمون پذیرش بهیاری بعد از فارغ‌التحصیلی دانش آموزان دوره‌ی قبل برگزار می‌گردد.
وی تصریح کرد: شرایط پذیرش بر اساس اساسنامه بهیاری بین دانش آموزان قبولی خرداد پایه نهم و با معدل هفده به بالا انجام می‌گیرد و آزمون به‌صورت دو مرحله کتبی و مصاحبه حضوری از دانش آموزان به عمل می‌آید.
این مقام مسئول گفت: این هنرستان دارای کادر آموزشی شامل مدیر، معاون اجرایی و مربیان آموزشی جهت تدریس دروس اختصاصی و برای تدریس دروس عمومی از دبیران مجرب آموزش‌وپرورش به‌صورت حق‌التدریس دعوت به همکاری می‌کند.
دکتر زکی زاده اظهار داشت: هنرستان بهیاری الزهرا (س) دارای یک کلاس آموزشی با ظرفیت 60 نفر، یک اتاق پراتیک جهت آموزش عملی به دانش آموزان، یک کتابخانه، یک نمازخانه و دو دفتر (مربیان و مدیریت) می‌باشد.
گفتنی است جلسه‌ای با حضور دکتر سید سجاد اقبالی معاونت آموزشی، علی شهریاری مسئول امور بهیاری، حمیدرضا دولت جاوید مسئول امور عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس و جمعی از مسئولین شبکه بهداشت و درمان در دفتر دبیرستان دخترانه بهیاری گناوه برگزار شد.


انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هنرستان.بهیاری     معاون.آ»وزشی     دکتر.سیدسجاد.اقبالی     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >