دومین دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی وارد استان بوشهر شد

7 امرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ورود دومین دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی با هزینه‌ای بیش از 40 میلیارد ریال عصر امروز جمعه به استان بوشهر خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دستگاه آنژیوگرافی (مغزی و قلبی) يكي از پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی و ساخت زیمنس آلمان است و این دستگاه هم در سکته‌های قلبی و هم در سکته‌های مغزی کاربرد بسیاری دارد.
وی درباره فضا برای آغاز بکار دومین دستگاه آنژیوگرافی گفت: این فضا در مجـــــاورت فضای فعلی در بیمارستان قلب بوشهر است و از مدت‌ها قبل تمهیدات لازم صورت گرفته و در حال حاضر ازلحاظ ساختمانی آماده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: با راه‌اندازی دستگاه دوم آنژیوگرافی در بیمارستان قلب بوشهر، معطلی بیماران برای نوبت این خدمت درمانی، کمتر خواهد شد و همچنين به‌عنوان پشتيبان دستگاه اول در صورت خرابي و يا نياز به تعمير خواهد بود.
مطالعه رادیو گرافیک سرخرگ‌های خونی با تزریق ماده حاجب یددار محلول در آب که ممکن است به‌طور مستقیم با سوزن پونکسیون و یا به روش کانتریزاسیون با هدایت کاتتر انجام گيرد می‌باشد.
آنژیوگرافی روشی است که توسط آن می‌توان در مدت‌زمانی کوتاه، وضعیت عروق قلب را بررسی کرده و پزشک از این طریق می‌تواند با اطمینان بیشتری، نوع درمان را تعیین نماید.
وجود تصاویر دریافتی از طریق آنژیوگرافی باعث می‌شود که در صورت نياز به جراحی، این تصاویر اطلاعات بسیار خوبی به پزشک معالج دهد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دومین     دستگاه.آنژیوگرافی     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   7 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >