انهدام 55 تن کالای قاچاق آرایشی و خوراکی غیرمجاز در بوشهر

7 امرداد 1396
کارشناس مواد آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق 55 تن کالاهای قاچاق پس از انجام مراحل قانونی منهدم شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مهندس باقر ملائی افزود: در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و مبارزه با خرید، فروش و مصرف کالاهای غیربهداشتی در استان بوشهر، کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی بوشهر ضمن اجرای طرح بازرسی و کنترل محصولات غذایی و آرایشی در سطح عرضه، میزان 55 تن از کالاهای مذکور را پس از انجام مراحل قانونی مربوطه منهدم کردند.
وی تصریح کرد: با توجه به اهداف استراتژیک وزارت بهداشت و درمان جهت مبارزه با ورود محصولات غیربهداشتی قاچاق به کشور و نیز پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت‌محور، از ابتدای سال جاری طرح بازرسی و جمع‌آوری کالاهای غیربهداشتی در استان بوشهر آغازشده است.
کارشناس مواد آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: تاکنون در مراحل نخست این طرح، مقادیر زیادی کالای قاچاق توقیف و منهدم گردیده است و طرح مذکور با همکاری معاونت بهداشتی و شبکه‌ها و مراکز بهداشت استان ادامه دارد که تاکنون نتایج مطلوبی در پی داشته است.
مهندس ملائی بیان کرد: مصرف‌کنندگان محترم استان بوشهر ضمن همکاری با کارشناسان معاونت غذا و دارو در جهت بهینه‌سازی فرهنگ محصولات سلامت‌محور، از مصرف محصولات قاچاق که اغلب دارای آلودگی میکروبی و شیمیایی می‌باشند، اجتناب نمایند و در صورت مشاهده کالاهای مذکور مراتب را به مراکز بهداشت سراسر استان و معاونت غذا و دارو بوشهر اطلاع دهند.
انتهای پیام/ ا.ش 2070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
انهدام     مهندس.باقر.ملائی     معاونت.غذادارو        

تاریخ بروز رسانی:   7 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >