پایان انتظار والدین کنگانی پس از دو ماه:
نوزاد 26 هفته‌ای بستری در ان آی سی یو کنگان به‌سلامت ترخیص شد

15 امرداد 1396
مسئول بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: نوزاد 26 هفته‌ای بستری در بخش ان آی سی یو بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان پس از دو ماه به انتظار والدین خود پایان داد و به‌سلامت ترخیص شد.

فریده روشن افزود: نوزاد معصومه قنبری که با سن حاملگی 26 هفته و با وزن 700 گرم چشم به جهان گشود، درصد زنده ماندنش 20 درصد بود.
وی تصریح کرد: این نوزاد اکنون پس‌ازاینکه دو ماه در بخش " ان آی سی یو" بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان تحت مراقبت بود، با تلاش پزشکان و پرستاران این بخش به سن 34 هفتگی و به وزن یک کیلو و 150 گرم رسیده است.
مسئول بخش ان آی سی یو اظهار داشت: شیرخوار در حال حاضر از سیر تکاملی خوبی برخوردار است و با توجه به داشتن شرایط خوب و هماهنگی پزشکان مربوطه در تاریخ 12 مرداد 96 به بخش اطفال انتقال یافت.
مسئول بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: زودرس بودن کودک موقتی است، نوزادان نارس به‌ویژه آنهایی که خیلی زودرس هستند از مشکلات جسمانی طولانی رنج می‌برند اما به‌محض اینکه به مرحله رشدی برسند که در رحم از آن برخوردار نشده‌اند، زودرسی نیز از بین می‌رود و کودک خود را به سایرین می‌رساند.
وی بیان کرد: یک سال پس از تولد نوزاد نارس، از بسیاری جهات تفاوتی میان نوزاد نارس و نوزادی که بدون مشکل به دنیا آمده وجود ندارد.
 دکتر علی پوروالی متخصص اطفال و نوزادان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز در این خصوص گفت: شیرخوار، فقط جهت آمادگی مادر به بخش اطفال انتقال‌یافته و در آینده با شرایط خوب از بخش اطفال ترخیص خواهد شد.
گفتنی است: این نوزاد، دختر و اهل لامرد از استان فارس می‌باشد.
انتهای پیام/ م.ص 4020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بخش.ویژه.نوزادان     متتخص.نوزادان     دکتر.علی.پوروالی     فریده.روشن     بیمارستان.امام‌خمینی     شهرستان.کنگان    
   

تاریخ بروز رسانی:   15 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >