معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
جمع‌آوری 100 پرس غذای گرم غیربهداشتی در گناوه

16 امرداد 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در راستای جلوگیری از فعالیت غیربهداشتی دست‌فروشان دوره‌گرد غذای گرم در سطح معابر تعداد 100 پرس غذای گرم که به‌صورت کاملاً غیربهداشتی و در شرایط گرمای شدید هوای شهر در حاشیه خیابانی عرضه می‌گردید طی یک مرحله جمع‌آوری شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس علیرضا یوسفی افزود: در راستای جلوگیری از فعالیت غیربهداشتی دست‌فروشان دوره‌گرد غذای گرم در سطح معابر و با همکاری واحد ستادی بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان و واحد اجرائیات شهرداری، تعداد 100 پرس غذای گرم که به‌صورت کاملاً غیربهداشتی و در شرایط گرمای شدید هوای شهر در حاشیه خیابانی عرضه می‌گردید طی یک مرحله جمع‌آوری شد.
وی تصریح کرد: در پی اجرای طرح جمع‌آوری غذای گرم خانگی و غیربهداشتی عرضه‌شده توسط دست‌فروشان دوره‌گرد در سطح شهر گناوه که از پایان دی‌ماه سال 95 آغاز گردید، تاکنون در 15 مرحله بیش از 1000 پرس غذای گرم از دست‌فروشان جمع‌آوری و معدوم شده است.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز عنوان داشت: در رابطه با جمع‌آوری غذاهای غیربهداشتی دست‌فروشان نیز یک نفر ازاین‌دست فروشان دوره‌گرد که به‌صورت مستمر اقدام به عرضه غذای گرم خانگی در سطح معابر می‌نمود به مراجع قضایی معرفی‌شده است.
مهندس حسن ذبیحی افزود: طبق ماده 36 از قانون اصلاح ماده 13 مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی از مجموعه قوانین بهداشت محیط، عرضه هرگونه مواد غذایی آماده به مصرف به‌صورت دوره‌گردی ممنوع می‌باشد.
 مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع سلامتی و اینکه سلامتی اشخاص با هیچ مقوله‌ای قابل معامله نیست و به دلیل بروز مسمومیت‌های غذایی ناشی از مصرف و خرید انواع غذای گرم تحت عنوان غذای خانگی، فلافل، سمبوسه که توسط فروشندگان دوره‌گرد عرضه می‌شود از خرید چنین موادی اکیداً خودداری نمایید.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     مهندس.حسن.ذبیحی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   16 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >