رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
بیماریابی فعال مالاریا در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان بوشهر انجام می‌شود

18 امرداد 1396
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مراقبین سلامت در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت اقدام به لام گیری مالاریا از اتباع بیگانه تحت پوشش خود و موارد مشکوک می‌نمایند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی بیان داشت: بیماری مالاریا به دلیل شیوع زیاد و صرف هزینه قابل‌توجه آن حایز اهمیت است و مهم‌ترین بیماری انگلی و از مسایل مهم بهداشتی تعدادی از کشورها به‌خصوص کشورهای گرمسیری می‌باشد.
وی تصریح کرد: بیماری مالاریا به‌صورت عفونت حاد و در بیشتر موارد وخیم و گاهی طولانی و با ویژگی‌های نظیر تب متناوب و لرز، کم‌خونی، بزرگی طحال و گاه با ویژگی‌های ساده یا کشنده دیگر خودنمایی می‌کند.
مهندس حسن فخرایی بیان کرد: با توجه به هدف‌گذاری وزارت بهداشت و درمان در خصوص توقف انتقال محل مالاریا و درنهایت حذف بیماری مالاریا در کشور، مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اقدامات اساسی در زمینه کنترل چرخه انتقال بیماری در دستور کار دارد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در رابطه با کنترل چرخه انتقال بیماری مالاریا در بوشهر افزود: به‌منظور کنترل چرخه انتقال این بیماری، پس از مکاتبه با شهرداری‌های بوشهر و چغادک، محل‌های تجمع آب‌های راکد را شناسایی و به‌منظور حذف محل پرورش پشه ناقل، آب‌های این محلات خشکانده شد و همچنین در این محل‌ها اکیپ سم‌پاش به‌صورت متناوب سم‌پاشی می‌نماید.
مهندس فخرایی اعلام داشت: مراقبین سلامت در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت اقدام به لام گیری مالاریا از اتباع بیگانه تحت پوشش خود و موارد مشکوک می‌نمایند به گونه ای که دو مورد مالاریا مثبت جدید شناسایی شد و از پزشکان و مراقبین سلامت که در این مورد حساسیت به خرج دادند تقدیر شد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 96 تاکنون تعداد 18 مورد مثبت مالاریا شناسایی و درمان شده‌اند که تمام موارد مثبت با انگل ویواکس و تبعه کشور افغانستان بوده‌اند.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیماریابی.مالاریا     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >