در راستای طرح تحول سلامت:
سیستم HIS و اتوماسیون اداری در بیمارستان امام هادی (ع) دیّر نصب و راه‌اندازی شد

21 امرداد 1396
مدیر داخلی بیمارستان امام هادی (ع) دیّر از نصب و راه‌اندازی سیستم HIS و اتوماسیون اداری در این بیمارستان خبر داد.

احمد آخوندی در حاشیه آیین راه‌اندازی سیستم HIS و اتوماسیون اداری بیمارستان امام هادی (ع) دیّر گفت: در راستای تکریم ارباب‌رجوع و بهبود بهره‌وری از طریق اعمال مدیریت اثربخش و كارا بر مجموعه فعالیت‌ها، سیستم HIS و اتوماسیون اداری بیمارستان امام هادی (ع) دیّر راه‌اندازی شد.
وی گفت: راه‌اندازی سیستم HIS از جدی‌ترین برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت بوده که این امر با ایجاد بستر مناسب و خرید تجهیزات لازم اجرایی شد.
وی بابیان اینکه تمامی اطلاعات بیماران در بیمارستان در سیستم HIS ثبت می‌شود، اظهار کرد: سیستم اطلاعات بیمارستانی (HIS) در راستای تسهیل دسترسی و بازیابی داده‌های بالینی و اداری بیماران است به‌نحوی‌که ارائه خدمات ایمن، مؤثر، عادلانه، به‌موقع و بیمار محور به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.
مدیر داخلی بیمارستان امام هادی (ع) دیّر تأکید کرد: ملاک محاسبه و تخصیص اعتبار به بیمارستان‌های تحت پوشش برنامه، ثبت پرونده بیماران در سیستم HIS و ارسال به سامانه سپاس وزارت متبوع است.
آخوندی افزود: ثبت اطلاعات بیماران در سیستم HIS باعث تصمیم‌گیری بهتر برای ادامه درمان در مراکز مختلف درمانی می‌شود و ارایه اطلاعات و سوابق بیمار را به سهولت در اختیار ارایه کنندگان خدمات می‌دهد.
راه‌اندازی اتوماسیون اداری
وی با اشاره به راه‌اندازی اتوماسیون اداری بیمارستان امام هادی (ع) دیّر گفت: یکی از محورها و شاخص‌های عمومی ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها استقرار و توسعه دولت الکترونیک است که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
مدیر داخلی بیمارستان امام هادی (ع) دیّر گفت: راه‌اندازی اتوماسیون باعث تسریع بخشیدن به امر اجرا بدون نیاز به روش‌های دست‌وپا گیر و مرسوم اداری و با صرفه‌جوئی در زمان و مواد اولیه مصرفی است که باعث تکریم ارباب‌رجوع، تسریع در ارسال و دریافت مکاتبات اداری، حذف مراجعات غیرضروری و کاهش تردد مراجعین می‌شود.
وی ادامه داد: حذف کاغذ از امور بایگانی و دفتری، رفع محدودیت فضا جهت بایگانی پرونده‌ها و ابزار آن مانند زونکن و پوشه، کاهش خطرات و مشکلات محیطی و آتش‌سوزی، افزایش ضریب امنیت در نگهداری از اطلاعات و پشتیبانی از امور اداری از دیگر تأثیرات به‌کارگیری اتوماسیون است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     احمد.آخوندی     بیمارستان.امام‌هادی(ع)     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   21 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >