معاون فنی مرکز بهداشت بوشهر مطرح کرد؛
ناهنجاری‌های مادرزادی و سوانح بیشترین علت مرگ‌ومیر کودکان بوشهری

22 امرداد 1396
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیشترین علت مرگ‌ومیر کودکان شهرستان بوشهر ناهنجاری‌های مادرزادی و سوانح و حوادث است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا صبح یکشنبه در نشست بررسی راهکارها کاهش مرگ‌ومیر کودکان اظهار داشت: نسبت مرگ‌ومیر کودکان یکی از شاخص‌های مهم و به‌عنوان نمایه توسعه کشورها است و علت آن تأثیر عوامل مختلف اجتماعی و اقتصادی بر روی این شاخص است.
وی افزود: بی‌تردید این شاخص تابعی از وضعیت سواد والدین، شبکه راه‌های روستایی، دسترسی به فوریت‌های پزشکی، هزینه خدمات درمانی، درآمد خانوار است.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر ادامه داد: در واقع کیفیت خدمات بهداشتی درمانی فقط بخش کوچکی از عوامل مؤثر بر مرگ‌ومیر کودکان است و همه ادارات باید با یک عزم جدی همکاری کنند تا با هم‌اندیشی به اهداف موردنظر و کاهش مرگ‌ومیر کودکان زیر ۵ سال دست‌یابیم.
دکتر طیبه احمدزاده مسئول واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت بوشهر نیز بیان داشت: با توجه به اینکه بیشترین علت مرگ‌ومیر کودکان شهرستان بوشهر ناهنجاری‌های مادرزادی و سوانح و حوادث است باید بر روی مراقبت‌های پیش از بارداری و همچنین برگزار کلاس‌های آموزشی ویژه والدین در زمینه پیشگیری از سوانح و حوادث خانگی و ترافیکی با همکاری ادارات حاضر در جلسه تأکید کرد.
نماینده آموزش‌وپرورش به پلیس راهور و کمیته امداد اعلام آمادگی کردند که در برگزاری کلاس‌های آموزشی و آموزش مطالب کتاب چگونه از کسانی که دوستشان داریم مراقبت کنیم همکاری لازم را با مرکز بهداشت به عمل‌آورند.
نشست برون بخشی بررسی راهکارها کاهش مرگ‌ومیر کودکان زیر ۵ سال با حضور نمایندگان فرمانداری، پلیس راهور، آموزش‌وپرورش، ثبت‌احوال، پزشکی قانونی، مدیریت فوریت‌های پزشکی، کمیته امداد، معاون فنی مرکز بهداشت، مسئولین واحد سلامت
خانواده و گسترش، کارشناس ثبت مرگ مرکز بهداشت و کارشناس مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد.
انتهای پیام/ ز.ر 3000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ناهنجاری‌های.مادرزادی     سوانح     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     دکتر.طیبه.احمدزاده     مرکز.بهداشت.بوشهر    
   

تاریخ بروز رسانی:   22 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >