معاون شبکه بهداشت دیّر:
صد در صد جمعیت روستایی شهرستان دیّر از خدمات خانه‌های بهداشت بهره‌مند هستند

24 امرداد 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: صد در صد جمعیت روستایی شهرستان دیّر زیرپوشش خدمات خانه‌های بهداشت قرار دارند و از امکانات موجود و خدمات بهداشتی بهره‌مند هستند.

 زهرا دریانورد در حاشیه بازدید از خانه بهداشت جبرانی گفت: اولین واحد ارایه خدمات در شبکه‌های بهداشتی درمانی که در روستا قرار دارد، خانه بهداشت است و بهورزان شاغل در آن نقش تعیین‌کننده‌ای در پیشرفت و ارتقاء سطح سلامت جامعه دارند.
وی بابیان اینکه صد درصد جمعیت روستایی شهرستان دیّر زیرپوشش خدمات خانه‌های بهداشت قرار دارند، اظهار کرد: میانگین جمعیت تحت پوشش هر خانه بهداشت 1500 نفر است که این استاندارد در شهرستان دیّر تقریباً نصف این میزان و 869 نفر است.
وی اضافه کرد: در تمامی روستاهای واجد شرایط از لحاظ جمعیت، فاصله و شرایط دسترسی، خانه بهداشت احداث و راه‌اندازی شده است و خدمات بهداشتی از این طریق به روستائیان ارایه می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: 10 خانه بهداشت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر است که تمامی ردیف‌های مصوب آن دارای متصدی است و برای جایگزینی نیروهای شایسته و کارآمد بجای بهورزان بازنشسته نیز 3 دانش‌آموز بهورزی در آموزشگاه بهورزی حال تحصیل‌اند و مراحل جذب 2 نفر برای طی دوره بهورزی با انتشار آگاهی استخدام انجام‌شده است.
وی افزود: احداث خانه بهداشت در مناطق روستایی ضمن ارایه آسان و مطلوب خدمات بهداشتی و رضایتمندی مردم باعث ایجاد آرامش و امید در جامعه شده ضریب امنیت اجتماعی را افزایش می‌دهد.
دریانورد تصریح کرد: سعی و تلاش مجموعه شبکه و درمان شهرستان دیّر توسعه کمی و کیفی حوزه سلامت به‌ویژه در مناطق روستایی است که خوشبختانه با همکاری و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی بابیان اینکه خدمات ارایه شده در خانه‌های بهداشت کاملاً رایگان است، عنوان کرد: در خانه‌های بهداشت خدمات اولیه بهداشتی از قبیل واکسیناسیون، مراقبت مادران، کودکان و میان‌سالان، بیماریابی واگیر و غیر واگیر، آموزش بهداشت، بهداشت محیط، مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت مدارس، بهداشت خانواده، بهبود تغذیه و بهداشت روان به‌صورت رایگان ارایه می‌شود.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بازدید     معاون.بهداشتی     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     خانه.بهداشت.جبرانی    
   

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >