اعلام اسامی داروها و مکمل‌های غیربهداشتی تبلیغ‌شده در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای

28 امرداد 1396
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو بوشهر، سازمان غذا و دارو اعلام کرد: داروها و مکمل‌های تبلیغ‌شده در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای غیرمجاز بانام‌های تجاری متابولایف، ترمولایف، ترمالین، زیماکس، پاتینت لاین، آلترا لیپولاین، اکس انا در این و مجیک اسلیم غیرقابل‌مصرف می‌باشد.

بنابراین گزارش، داروها و مکمل‌های تبلیغ‌شده در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای غیرمجاز، حاوی آمفتامین، سیبوترامین و افدرین می‌باشند که عوارض جبران‌ناپذیری را برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو بوشهر، متریم، ریلاکر، لیپولاین، اکس انادراین، مجیک اسلیم، متریم، ریلاکر، لیپودراین، جنی سیل، ترمواسلیم، تایم لایف، هربالای آدی فین و بوتانیکال اسلیمینگ نیز از دیگر داروهای لاغری ماهواره‌ای هستند که باعث تشدید اختلالات روانی مشابه اثرات قرص‌های روان‌گردان در انسان می‌شود.
در اطلاعیه سازمان غذا و دارو تأکید شده است که فروشندگان دارو و مکمل‌های غیرمجاز با تبلیغات زیاد تلاش می‌نمایند گیاهی بودن یک فراورده را مترادف با عدم وجود هرگونه ضرر و زیان برای سلامتی عنوان نمایند، که این موضوع ازنظر علمی نادرست است.
لازم به ذکر است که شهروندان محترم قبل از خرید هرگونه فراورده‌های طبیعی و مکمل و سنتی، گیاهی با تماس با کارشناسان معاونت غذا و دارو، نسبت به دارا بودن مجوز بهداشتی و ماهیت مجوز داده‌شده اطمینان حاصل نمایند.
در ضمن اسامی محصولات دارای مجوز در سایت رسمی سازمان غذا دارو در بخش فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل به آدرس http://www.fda.gov.ir/ قابل‌مشاهده می‌باشد.
 خریدوفروش فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل نیازمند اخذ مجوزهای قانونی از طریق اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو می‌باشد بنابراین از کلیه مصرف‌کنندگان گرامی درخواست می‌گردد از خرید و مصرف محصول مذکور خودداری نموده و در صورت مشاهده مراتب را به معاونت‌های غذا و دارو در سراسر کشور اطلاع دهند.
انتهای پیام/ ا.ش 2070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مکمل‌های.غیربهداشتی     معاونت.غذادارو    

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >