بهره‌مندی تمامی جمعیت شهرستان دیّر از خدمات پزشک خانواده

28 امرداد 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: برنامه پزشک خانواده يکي از مهم‌ترين محورها در برنامه تحول نظام سلامت حوزه بهداشت است و تمامی جمعیت شهرستان دیّر از خدمات آن بهره‌مند هستند.

عادل مقدس در حاشيه بازديد از مرکز خدمات جامع سلامت بردخون با اشاره به اهميت برنامه تحول نظام سلامت در ارتقای خدمات بهداشتي و درمانی جامعه اظهار کرد: برنامه پزشک خانواده يکي از مهم‌ترين محورها در برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت به شمار مي‌رود که بدان توجه شده است.
وی بابیان اینکه تمامی جمعیت شهرستان دیّر زیرپوشش برنامه پزشک خانواده قرار دارد، گفت: بالغ‌بر 59 هزار نفر از جمعیت روستایی، عشایری و شهری تحت پوشش برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی هستند و در همه 5 مرکز خدمات جامع سلامت و 16 خانه بهداشت و پایگاه سلامت به ساکنین این مناطق خدمات جامع بهداشتی و درمانی ارائه می‌شود.
وی افزود: در سال ۹۵ بر اساس نظارت و پایش اداره کل بیمه سلامت، وضعیت اجرای برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در شهرستان نسبت به سال‌های گذشته ازلحاظ کمی و کیفی شاهد ارتقاء چشمگیری بوده‌ایم و دیّر جزو شهرستان‌های شاخص و برتر در استان شناخته‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به شاخص‌های برنامه پزشک خانواده تصریح کرد: در بخش شاخص‌های کمی در جذب و استقرار پزشک، ماما، دندان‌پزشک و سایر اعضای تیم سلامت با همکاری و مساعدت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وضعیت خوبی داریم.
وی بابیان اینکه سالانه بالغ‌بر 120 هزار نفر از ویزیت پزشکان خانواده در شهرستان دیّر بهره‌مند می‌شوند، عنوان کرد: خوشبختانه در سال 1395 هیچ واحد غیرفعالی در شهرستان نداشته‌ایم و همه واحدها و مراکز در حال ارائه خدمت هستند.
 مقدس افزود: راه‌اندازی واحدهای دندانپزشکی و حضور دندان‌پزشک در سه مرکز دیّر، آبدان و بردخون و تأمین تجهیزات مربوطه از نقاط قوت در اجرای برنامه‌های پزشک خانواده و بیمه روستایی در شهرستان دیّر بوده است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بازدید     مرکز.جامع.سلامت     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     بردخون    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >