اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آغاز شد

29 امرداد 1396
اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از امروز کار خود را در روستاهای محروم شهرستان تنگستان بوشهر آغاز کرد.

 قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین افتتاحیه اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اردوهای جهادی تمرین سخت‌کوشی و خدمت به مردم محروم است و این حرکت بسیار قیمتی و ارزشمند است.
دکتر حیدر عزیز نژاد با اشاره به پیشینه حرکت‌های جهادی افزود: پیشینه اردوهای جهادی برمی‌گردد به حرکت‌های خودجوش مردمی در اوایل انقلاب که نیروهای انقلابی درب مناظر مراجعه می‌کردند و نیازهای مردم را برطرف می‌کردند اما این حرکت ارزشمند که به فراموشی سپرده‌شده بود بار دیگر توسط دانشجویان بسیجی در قالب اردوهای جهادی در روستاهای محروم کشور احیا شد.
 وی خاطرنشان کرد: خدمت به مردم محروم جزو آرمان‌ها و اهداف انقلاب و پیمانی بود که با شهدا بسته شد؛ اما مسئولان باید پاسخگو باشند که برای خدمت به مردم مناطق محروم چه کرده‌اند؟
 دکتر عزیز نژاد تأکید کرد: امروز کشور باید به دست نیروهای جوان، مؤمن و متعهد ساخته شود زیرا اتکا به کسانی که تنها به فکر منافع شخصی خود هستند کشور را به پیشرفت نخواهد رساند.
 مسئول ناحیه بسیج دانشجویی بوشهر نیز با تشکر از کسانی که در برگزاری اردوهای جهادی تلاش می‌کنند گفت: این حرکت باارزش، باقیات‌الصالحاتی هم برای دانشجویان هم برای مسئولانی است که برای اردوهای جهادی فعالیت می‌کنند.
 رضا آبشیرینی افزود: اگر بخواهیم حرکتی انجام دهیم و آن حرکت اثربخش باشد و محرومیتی از جایی برطرف شود، باید خارج از روال اداری اقدام کنیم و مقید به امورات اداری نباشیم.
 وی با شاره به اینکه فلسفه نخست اردوهای جهادی، خودسازی دانشجویان است افزود: دانشجویان در این اردوها باید به خودسازی و تهذیب نفس بپردازند و همه اقشار دانشجو می‌توانند در این اردوها‌ شرکت کنند.
 آبشیرینی گفت: در اردوهای جهادی توجه ویژه به خانواده شهدا باید مدنظر قرار گیرد و بخشی از بدنه دانشجویی به‌عنوان معین خانواده شهدا، مشکلات این عزیزان را پیگیری کنند.
 وی بیان داشت: اردوهای جهادی در سه مقطع زمانی در طول سال، نوروز، تابستان و بهمن‌ماه برگزار می‌شود که اردوی بهمن‌ماه بیشتر برای استمرار و پیگیری کارها و پیوند بین دانشجویان و روستاییان انجام می‌شود.
 مسئول اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در اردوهای جهادی امسال دانشگاه که به نام شهید ابراهیم هادی مزیّن است، حدود ۷۰ نفر از دانشجویان دختر و پسر از ۲9 مرداد تا هفتم شهریور در سه روستای محروم از توابع شهرستان تنگستان فعالیت می‌کنند.
 حسن باربرز افزود: تعدادی از دانشجویان جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از حدود سه ماه پیش کارهای مقدماتی و تدارکاتی برگزاری این اردو را انجام دادند که از این نیز به‌عنوان یک حرکت جهادی می‌توان نام برد.
 وی بیان داشت: روستای کلات، کرّی و سالم آباد از منطقه بوالخیر شهرستان تنگستان برای اردوی جهادی انتخاب‌شده و خدمات متفاوتی در زمینه‌های بهداشت و درمان، علمی آموزشی و فرهنگی اجتماعی به روستاییان این مناطق ارایه خواهد شد.
 باربرز از نقاط قوت اردوی جهادی امسال را تعامل با ارگان‌ها و اشخاص مختلف عنوان و اظهار امیدواری کرد: اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شأن مردم و دانشجویان برگزار شود.
اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری  کانون بسیج جامعه پزشکی جابربن حیان این دانشگاه در روستاهای محروم شهرستان تنگستان بوشهر اجرا می‌شود و خدمات تخصصی، دندانپزشکی برای گروه هدف کودکان زیر 14سال، زنان باردار، مادران شیره و طرح خطر سنجی فشار خون و دیابت و آموزش تغذیه و دیابت به مردم این روستاها ارایه خواهد شد.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
اردوی.جهادی     دانشجویان     دکتر.حیدری.عزیزنژاد     رضا.آبشرینی     حسن.باربرز    

تاریخ بروز رسانی:   29 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >