رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
ماهانه حدود 25 هزار نفر از خدمات درمانی بیمارستان زینبیه (س) خورموج بهره می‌برند

30 امرداد 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: ماهانه حدود 25 هزار نفر از خدمات درمانی بیمارستان زینبیه (س) خورموج بهره می‌برند.

دکتر اصغر بحرانی گفت: در بخش درمان ماهیانه حدود 25 هزار نفر به بیمارستان مراجعه و خدمات دریافت می‌کنند که در بخش کلینیک 9 هزار و 500 نفر، آزمایشگاه 5 هزار و 100 نفر، رادیولوژی یک هزار و 750 نفر، سونوگرافی یک هزار و 450 نفر، اورژانس چهار هزار و 500 نفر ماهیانه از خدمات پزشکی بهره‌مند‌ می‌شوند و ماهانه 110 تا 120 زایمان طبیعی و 60 تا 70  عمل سزارین انجام می‌شود.
دکتر بحرانی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت بیان کرد: از تاریخ 15 اردیبهشت‌ماه 1393 تاکنون 34 هزار و 100 نفر از خدمات بستری طرح تحول و 818 هزار و پانصد و پنجاه نفر از خدمات سرپایی آن بهره‌مند شده‌اند.
وی با اشاره به این‌که در دولت یازدهم یکی از بزرگ‌ترین کارهایی که در کشور انجام شد، طرح تحول نظام سلامت است افزود: در طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان زینبیه خورموج در بخش بستری 25 میلیارد هزینه شده که مبلغ 900 میلیون تومان توسط بیماران و مابقی توسط دولت خدمات پرداخت‌شده است.
دکتر بحرانی با اعلام این‌که تعداد هشت آمبولانس فعال در شهرستان دشتی فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: در سال 1395 تعداد یک هزار و 966 مأموریت توسط این مجموعه انجام‌شده که 622 مورد مأموریت تصادفی و یک هزار و 344 مأموریت اعزام بیماران به درمانگاه‌ها انجام‌شده است.
وی افزود: در شهرستان دشتی در سال 1395 تعداد یک هزار و 195 نفر متولدشده‌اند که تا هفت سال از انواع واکسن‌ها به‌صورت رایگان استفاده می‌کنند.
دکتر بحرانی تأکید کرد: هیچ‌چیز جایگزین شیر مادر نخواهد بود و برای ما پزشکان مشخص و محرز شده که نوزادی که از شیر مادر استفاده می‌کند کمتر بیمار می‌شود اما مادران از شیر خشک برای کودکان استفاده می‌کنند تا ناخواسته فرزندانشان را در معرض بیماری قرار دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در سال 95 تعداد 9 هزار و 754 کودک، 31 هزار و 55 نفر میان‌سال و تعداد 7 هزار و 430 نفر سالمند در سامانه بهداشت ثبت که 91 درصد آن‌ها ماهانه معادل 4 میلیارد ریال مکمل از ما دریافت می‌کنند.
 وی افزود: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مبلغ 58 میلیارد و 790 میلیون ریال جهت بهداشت و درمان اختصاص‌یافته است.
دکتر بحرانی خاطرنشان کرد: در سال جاری عملیات اجرایی درمانگاه مسکن مهر خورموج و پایگاه شهید الیاس احمدی این شهر آغاز می‌شود و مرکز خدمات شهیدان توپال شهر بادوله بااعتبار 30 میلیارد ریال و مرکز خدمات شهید الیاس احمدی به‌زودی افتتاح می‌شوند.
وی از آغاز عملیات سالن آمفی‌تئاتر شبکه بهداشت خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر هفت خانه بهداشت و چهار پایگاه اورژانس شهری خورموج، کاکی، گلستان و چاوشی در حال احداث هستند.
دکتر بحرانی گفت: در سال 95 معادل 4 هزار میلیارد ریال طرح وارنیش فلوراید در مدارس شهرستان دشتی هزینه کرده‌ایم.
 
انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دکتر.اصغر.بحرانی     بیمارستان.زینبیه     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >