رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
بیش از 90 درصد خدمات در بخش بهداشت رایگان انجام می‌شود

30 امرداد 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: بیش از 90 درصد خدمات در بخش بهداشت رایگان انجام می‌شود.

دکتر اصغر بحرانی در نشست با خبرنگاران در خورموج بابیان این‌که 592 نفر در زیرمجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتی فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: شهرستان دشتی در بخش بهداشت دارای 7 مرکز خدمات جامعه شهری و روستایی، 30 خانه بهداشت و 6 پایگاه بهداشتی است که در کل 302 نفر در بخش بهداشت مشغول بکارند.
وی ادامه داد: در بخش درمان نیز شاهد اشتغال 260 نفر هستیم که در بیمارستان زینبیه (س) مشغول فعالیتند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: شهرستان دشتی دارای 83 هزار نفر جمعیت است که مرکز شهید الیاس احمدی 34 هزار نفر، امام حسن مجتبی 14 هزار نفر، مرکز شهیدان توپال بادوله 5 هزار و 420 نفر، کاکی 12 هزار و 650 نفر، شنبه 6 هزار و 836 نفر، زیارت ساحلی 4 هزار و 860 نفر و درازی 4 هزار نفر جمعیت تحت پوشش بهداشت دارند.
وی افزود: در سطح بهداشت 13 نفر پزشک عمومی خدمات ارایه می‌دهند که در سطح بیمارستان شش نفر پزشک عمومی و 12 نفر متخصص به‌صورت ثابت خدمات به مردم ارایه می‌دهند امیدواریم با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده امسال بتوانیم پزشکان متخصصی همچون چشم‌پزشک، ارتوپد، داخلی، زنان و زایمان و رادیولوژی و پوست نیز به متخصصین فعلی به بیمارستان زینبیه خورموج اضافه کنیم.
دکتر بحرانی بابیان اینکه بیش از 90 درصد خدمات در بخش بهداشت رایگان انجام می‌گیرد خاطرنشان کرد: در بخش بهداشت ماهیانه بین 27 تا 30 هزار نفر خدمات‌رسانی انجام می‌شود که بیش از 90 درصد این خدمات رایگان  است که بابت ویزیت پزشک عمومی با دفترچه روستایی مبلغ 5 هزار تومان و با دفترچه شهری تأمین اجتماعی 12 هزار ریال از بیماران اخذ می‌شود و قابل‌مقایسه یا بخش خصوصی نیست.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: از تعامل خبرنگاران با شبکه بهداشت و درمان شهرستان که در خیلی از موقع به ما کمک کردند تا جو و فضای شهرستان مدیریت و فضای یکدلی در شهرستان ایجاد شود تقدیر می‌کنم.
وی افزود: خبرنگاران انسان‌هایی صادق، مخلص و مجاهدان بی‌منت در جامعه هستند و شغل خبرنگاری در جامعه از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخورداراست.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: آنچه مردم و مسئولین از اصحاب رسانه توقع دارند صداقت، صراحت و دقت است.
وی اظهار کرد: قطعاً تعامل و هماهنگی با اصحاب رسانه یکی از عوامل مؤثر در بازدهی اثرگذار هر نهادی محسوب می‌شود و تعامل با رسانه‌ها می‌تواند زمینه رفع بسیاری از مشکلات را فراهم و بسترساز پیشرفت جامعه شود.
دکتر بحرانی تأکید کرد: حضور خبرنگاران در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس صحیح و به‌موقع اخبار و اطلاعات گوناگون نقش به سزایی در ارتقای اطلاعات جامعه دارند و نمی‌گذارند جامعه در بی‌خبری و ناآگاهی باشد.
وی عنوان کرد: خبرنگاران باعث رشد آگاهی مردم نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای به‌عنوان رابط بین مسئولان، سازمان‌ها و مردم در اطلاع‌رسانی صحیح خدمات دولت و سازمان‌ها از یک‌سو و پیگیری و حل مشکلات مردم از سوی دیگر می‌شوند که نتیجه آن رشد و توسعه همه جامعه است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتی بیان کرد: وظیفه ما این است که کلیه خدماتی که در سطح بهداشت و درمان صورت می‌گیرد و تغییر و تحولاتی که ایجاد می‌شود و تجهیزاتی که وارد می‌شود توسط روابط عمومی جهت آگاه‌سازی افکار عمومی در اختیار رسانه‌ها که یار دوم بهداشت و درمان هستند قرار دهیم.
 وی بابیان این‌که خبرنگاران را پل ارتباطی خوبی بین خود و مردم می‌دانیم افزود: از خبرنگاران توقع می‌رود خبرهایی که منعکس می‌شود، با علم و آگاهی و بررسی کامل اطلاع‌رسانی شود و اگر ابهامی وجود داشت با مسئولین بهداشت و درمان در میان گذارند..
انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     خبرنگاران     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >