اورژانس هوایی 115 نجات گر مصدوم ترومایی جزیره خارگ

30 امرداد 1396
آمبولانس هوایی بوشهر بار دیگر برای انتقال مصدومی ترومایی که به خدمات تخصصی پزشکی نیاز داشت به جزیره خارگ رفت.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر در گفتگو با روابط عمومی اورژانس 115 اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی جزیره خارگ محدودیت‌های زیادی را برای رسیدگی به بیماران و مصدومین اورژانسی ایجاد کرده است که با حضور بالگرد و آمبولانس هوای تا حد زیادی این مشکلات مرتفع و نگرانی‌های مسئولین و مردم کاهش پیداکرده است.
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: رسیدگی به مصدومینی که در حوادث اعم از ترافیکی و غیر ترافیکی آسیب‌دیده‌اند بخصوص در موقعیت‌هایی مثل جزیره خارگ و یا نقاطی از استان که دسترسی به خدمات پزشکی و تخصصی در زمان کوتاه میسر نیست همواره از دغدغه‌های مسئولین فوریت‌های پزشکی استان بوده است.
وی تصریح کرد: این مهم در تعاریف حوزه عملیاتی آمبولانس هوایی دیده شد و با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده از سوی مسئولین در سطح دانشگاه علوم پزشکی روند نقل‌وانتقال خاصی برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.
دکتر دادجو گفت: شاهد این ادعا مأموریت‌هایی است که بالگرد از جزیره خارگ به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر داشته است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر اظهار کرد: در هفت روز گذشته 4 مأموریت ویژه در این منطقه انجام‌شده که از مهم‌ترین آن‌ها به انتقال کودکی 7 و نیم ساله بود که در اثر برق‌گرفتگی دچار تروما نیز شده بود و می‌بایستی در اسرع وقت تحت مراقبت‌های ویژه قرار می‌گرفت، ترتیبی داده شد تا ظرف مدت یک ساعت به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر منتقل و تحت درمان قرار گیرد.
دکتر دادجو در ادامه گفت: در مأموریت اخیر بالگرد اورژانس به جزیره خارگ آقایی 39 ساله به دلیل برخورد جسم سنگین از ارتفاعی حدوداً 2 متری با سرش آسیب جدی دیده بود و لازم بود در اسرع وقت تحت معاینات یالینی توسط پزشک متخصص قرار گیرد بنابراین با هماهنگی به‌عمل‌آمده با تیم عملیاتی آقایان هاشمی و عباسی و کادر پروازی آقایان فرزام مهر، بهادری، سلیمانی و رضایی و پس از کاهش رطوبت جوی و بهتر شدن دید این مهم محقق شد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از زحمات بی‌دریغ کادر پروازی نیز که در انجام مأموریت‌ها کمال همکاری را با سازمان اورژانس 115 داشته‌اند قدردانی کرد.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آمبولانس.هوایی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     اورژانس115    

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >