انتخابات خانه مشارکت مردم شهرستان دیّر برگزار شد

31 امرداد 1396
در اولین نشست نمایندگان ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی انتخابات خانه مشارکت مردم شهرستان دیّر برگزار شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در جمع نمایندگان ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی با اشاره به اهمیت تشکیل خانه مشارکت مردم گفت: خانه‌ی مشارکت مردم به استناد به‌نظام نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت شهرستان و نقش انکارناپذیری که مردم در مراحل گوناگون ایجاد، حفظ و گسترش سلامت دارند، تشکیل‌شده است و توانمندسازی آحاد و اقشار مختلف مردم در ارتقاء سلامت از اولویت‌های آن محسوب می‌شود.
وی افزود: با ابلاغ نظام‌نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت، همه شهرستان‌ها موظف به اجرا و عملیاتی کردن آن از طریق تدوین سند جامع سلامت شهرستان هستند.
زهرا دریانورد اظهار کرد: سند جامع سلامت شهرستان، سندی راهبردی است که سلامتی جسمی، روانی، اجتماعی، محیطی و… جامعه در آن لحاظ شده است که این سند با به‌کارگیری و استفاده از تمامی پتانسیل و ظرفیت انسانی و نخبگان منطقه تنظیم و تدوین می‌شود.
وی با تأکید بر نقش دستگاه‌ها در تدوین سند جامع سلامت شهرستان گفت: تعامل، همکاری و هم‌افزایی سایر دستگاه‌های اجرایی نقش مؤثری در تدوین جامع و دست‌یابی به اهداف این سند خواهد داشت.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: یکی از نکات برجسته در تدوین سند جامع سلامت مشارکت مردم و سمن‌ها و بهره‌گیری از نظرات و راه‌کارهای آن‌ها در ارتقا سطح سلامت جامعه است.
زهرا دریانورد در خصوص اهداف تشکیل خانه مشارکت سلامت مردم گفت: تسهیل دستیابی به اهداف برنامه جامع سلامت شهرستان، توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود و محیط، استقرار نظام مناسب برای دسترسی آسان به گروه‌های مردمی به‌ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر و مشارکت دادن آنان در تدوین، اجرا، پایش و ارزشیابی طرح‌های ارتقای سلامت ازجمله اهداف تشکیل خانه مشارکت است.
گفتنی است در این نشست بارأی نمایندگان ادارات و سمن‌ها روسای شورای پیام‌گزار سلامت و خانه مشارکت مردم انتخاب شدند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     خانه.مشارکت     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   31 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >