معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
خدمات گسترده و متنوعی در قالب طرح تحول در حوزه بهداشت به‌صورت رایگان ارایه می‌شود

31 امرداد 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در قالب طرح تحول در حوزه بهداشت خدمات متنوع و گسترده‌ای به‌صورت رایگان به مراجعین ارایه می‌شود.

مهندس پرویز احمدی در جمع خبرنگاران شهرستان دشتی گفت: طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت از سال 94 همزمان با سراسر استان در شهرستان دشتی آغاز شد که در همین راستا نیروهای لازم جذب گردیده و آموزش‌های مقدماتی جهت پرسنل و مراقبین سلامت جهت آشنا نمودن آن‌ها با بسته‌های خدمتی طرح انجام گرفت.
وی با اشاره به اینکه شهرستان دشتی در شاخص‌های مختلف اجرای این طرح جزو سه شهرستان برتر استان می‌باشد افزود: پس از اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت شاهد افزایش کمی و کیفی خدمات بهداشتی بوده‌ایم.
وی افزود: گروه‌های سنی مختلف ازجمله کودکان، نوجوانان، جوانان، میان‌سالان و سالمندان مشمول خدمات متنوع و رایگان طرح تحول در حوزه بهداشت می‌باشند که بر اساس نیازها و با توجه به خطراتی که سلامتی گروه‌های مختلف سنی را تهدید می‌کند خدماتی همچون واکسیناسیون، مشاوره تغذیه، مشاوره سلامت روان، دندانپزشکی، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و خدمات متنوع دیگری به مراجعین ارایه می‌شود.
مهندس احمدی تصریح کرد: از سال گذشته کلیه اطلاعات بهداشتی خانوارهای شهرستان وارد سیستم یکپارچه بهداشت (سامانه سیب) گردیده و تمامی خدمات با ارایه شماره ملی در هر نقطه از کشور به مراجعین ارایه خواهد شد.
وی افزود: تاکنون اطلاعات 96 درصد از خانوارهای شهرستان دشتی در سامانه سیب ثبت گردیده و 58980 نفر یعنی 73 در صد از این افراد با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی حداقل یک‌بار خدمت را دریافت نموده‌اند.
وی اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در شهرستان دشتی بالغ‌بر 1 میلیون و 240 هزار خدمت بهداشتی اعم از خدمات بهداشتی، درمانی، روانشناسی و تغذیه به مراجعین ارایه شده است.
وی با اشاره به گستردگی و تنوع خدمات رایگان طرح تحول گفت: همه مردم با مراجعه به مراکز جامع سلامت از خدمات ارزنده این طرح بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به آمار مرگ‌ومیر شهرستان گفت: در سال 95 در شهرستان دشتی 381 مورد مرگ ثبت‌شده است که 51 درصد از این مرگ‌ومیرها در اثر بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.
وی افزود: پیشگیری عاملی مهم در مواجهه با بیماری‌های قلبی و عروقی است که از مهم‌ترین راه‌های آن تغییر سبک زندگی، تغذیه سالم، تحرک بدنی و انجام به‌موقع امور بهداشتی درمانی است.
وی تصریح کرد: مردم شهرستان دشتی می‌توانند با مراجعه به مرکز قلب سالم از خدمات ارزنده این مرکز در زمینه پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     اصحاب.رسانه     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   31 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >