مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیشترین مشکل مردم روستاهای دهستان ابوالخیر تنگستان، بهداشت است

4 شهريور 1396
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیشترین نیاز مردم در روستاهای دهستان ابوالخیر تنگستان که امسال اردوی جهادی در این روستاها برگزار می‌شود موضوع بهداشت است.

 محمد زبیری در گفتگو با خبرنگار مفدا بوشهر افزود: به دلیل اینکه موضوع بهداشت برای ما بسیار مهم است و مردم این روستاها به‌شدت از کمبود بهداشت رنج می‌برند اولویت کار نیروهای جهادی در این منطقه رسیدگی به مسایل درمانی و آموزشی بهداشت است.
 وی بیان داشت: بااینکه روستاهای کرّی، کلات و سالم آباد، بیشتر از شصت کیلومتر با مرکز استان فاصله ندارند امّا هنوز مردم این روستاها از آب آشامیدنی سالم برخوردار نیستند و زباله‌ها به‌صورت بهداشتی دفع نمی‌شوند و مشکلاتی ازاین‌دست فراوان به چشم می‌خورد.
 زبیری ادامه داد: نیروهای جهادی در یک نقطه مستقر نیستند بلکه به درب منازل اهالی روستا می‌روند و مسایل بهداشتی مردم را پیگیری می‌کنند و آموزش‌های لازم را توسط نیروهای متخصص به این عزیزان ارایه می‌دهند.
 وی یکی دیگر از مشکلات مردم در این منطقه را موضوع آموزش و مدارس عنوان کرد و افزود: قدمت ساختمان بعضی از این مدارس بیش از ۳۵ سال است و نیاز به بازسازی جدی دارد اما در بحث آموزش سعی می‌کنیم سطح علمی دانش آموزان این روستاها را ارتقا بدهیم و برای محصلینی که قصد شرکت در کنکور دارند کلاس‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود.
 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: ما در اردوهای جهادی دو مأموریت اصلی برای خود تعریف کرده‌ایم؛ مأموریت اول و کوتاه‌مدت انجام کارهای اجرایی و خدمات‌رسانی به مردم روستا است و مأموریت دوم و بلندمدت ایجاد ارتباط با اهالی این روستاها و پیگیری مسایل رفاهی، بهداشتی و درمانی آنان است که به‌واسطه ارتباطی که با مسئولین برقرار می‌کنیم سعی در برطرف کردن مشکلات این عزیزان داریم.
 وی یادآور شد: اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دونقطه قوت دارد؛ اول تعامل با دستگاه‌ها و سازمان‌ها و افراد برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم محروم و دوم اولویت‌بندی بر اساس تخصص نیروها درزمینهٔ فعالیت‌های علمی و آموزشی به مردم است.
 زبیری افزود: در 10 روزی که اردوی جهادی در روستاهای کرّی، کلات و سالم آباد برگزار می‌شود ۷۰ دانشجو شرکت دارند و یک بیمارستان تخصصی صحرایی پزشکی و دندانپزشکی با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی همه‌روزه از صبح تا پاسی از شب به مردم این روستاها خدمات ارایه می‌کنند.
 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: برای شرکت دانشجویان در اردوی جهادی هیچ شرایط و فیلتری وجود ندارد و همه دانشجویان با هر سلیقه و گرایش می‌توانند در این اردوها حضور پیدا کنند و امسال افتخار داریم که علاوه بر دانشجویان بسیجی، دانشجویان دیگری نیز در این اردو شرکت کردند؛ به‌رغم اینکه هیچ تبلیغی در این زمینه صورت نگرفت و تنها حضور دانشجویان در سال‌های قبل برای سایر دانشجویان تبلیغ بوده است.
انتهای پیام/ س. ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اردوهای.جهادی     بسیج.دانشجویی     محمد.زبیری     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >