رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
خدمات اورژانس 115 شهرستان دشتستان توسعه کمی و کیفی یافته است

6 شهريور 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با تجهیز آمبولانس‌های اورژانس 115 شهرستان دشتستان، خدمات اورژانس توسعه کمی و کیفی یافته است.

دکتر حسین دارابی افزود: تمامی آمبولانس‌های ناوگان اورژانس 115 شهرستان دشتستان مجهز به دستگاه دسی شوک می‌باشند و همچنین پایگاه جاده‌ای تنگ ارم و سه پایگاه شهری و بیمارستان شهید گنجی مجهز به آمبولانس دارای تجهیزات ICU هستند.
وی بابیان اینکه نیروهای عملیاتی و ستادی در امر امدادرسانی به مردم تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان نقش هدایت‌گر و هماهنگی تمامی اعزام‌های مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های جاده‌ای و شهری شهرستان را بر عهده دارد و خدمات اورژانس 115 باهدف افزایش کیفیت خدمات و پاسخگویی بیشتر و بهتر به شهروندان است.
دکتر دارابی گفت: در 4 ماهه نخست امسال، بیش از یکهزارو 500 مأموریت توسط ناوگان اورژانس 115 این شهرستان انجام‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: شهرستان دشتستان با داشتن 10 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای، وظیفه امدادرسانی به مردم در حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی را بر عهده دارد و تمامی خدمات اورژانس 115 جهت بیماران رایگان است.
دکتر دارابی تصریح کرد: در 4 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 30 درصد ثبت مأموریت‌های اورژانس 115 افزایش‌یافته است که حاکی از ارتقای آگاهی مردم از خدمات اورژانس می‌باشد و در اعزام‌های مصدومان حوادث ترافیکی، مرگ‌ومیرها نسبت به مدت مشابه 60 درصد کاهش‌یافته است که این درصد فقط مربوط به عملکرد اورژانس 115 شهرستان می‌باشد.
وی گفت: بیشترین مأموریت‌های غیر ترافیکی شامل مسمومیت‌های دارویی، گرمازدگی، غرق‌شدگی، قلبی و عروقی و اورژانس زنان بوده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بابیان خدمات اورژانس 115 گفت: در طی سال گذشته تاکنون فوریت‌های پزشکی شهرستان با اجرای برنامه‌های آموزشی سعی در ارتقای آگاهی مردم در خصوص خدمات اورژانس و همچنین ارتقای علمی همکاران اورژانس با استفاده از مربیان استانی و شهرستانی داشته است.
دکتر دارابی بیان کرد: آموزش‌های پایه‌ای دانش آموزان در مدارس و همچنین نهادها و سازمان‌های دولتی در راستای آشنایی با خدمات اورژانس و فرهنگ‌سازی در استفاده از خدمات اورژانس 115 بوده است.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     دکتر.دارابی     رییس.شبکه     اورژانس115     آمبولانس    
تجهیز        

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >