در ششمین روز از هفته دولت:
مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دیّر افتتاح شد

7 شهريور 1396
همزمان با ششمین روز از گرامیداشت هفته دولت در آیینی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر، مرکز خدمات سلامت دهان و دندان بندر دیّر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در این آیین با تبریک هفته دولت گفت: یکی از برنامه‌های خوب و ابتکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، طرح بهداشت دهان و دندان است که با احداث مراکز خدمات سلامت دهان و دندان و ایجاد کلینیک سیار دندانپزشکی اجراشده است.
زهرا دریانورد تصریح کرد: مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دیّر با زیربنا 132 مترمربع در یک طبقه ساخته‌شده است و شامل مطب دندانپزشکی، اتاق مدیریت، سالن انتظار، اتاق آموزش تئوری، اتاق آموزش عملی و اتاق رادیوگرافی است که در نیمه دوم سال 1394 کلنگ احداث آن به زمین زده شد.
وی افزود: در ساخت این بنا از فضاسازی و طراحی روز بهره برده شده است و برای زیباسازی کف از سنگ‌های هایپوکسی و سقف کشسان با نورپردازی استفاده‌شده است که منظره زیبایی به ساختمان داده است.
وی در خصوص اعتبار تخصیصی پروژه نیز گفت: برای ساخت و تجهیز این مرکز مبلغ شش میلیارد و 750 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: در این مرکز 2 دستگاه یونیت دندانپزشکی جانمایی شده است که همزمان دو پزشک نیز در آن فعال خواهد بود.
وی اضافه کرد: آگهی جذب دستیار دندان‌پزشک نیز منتشر و از افراد متقاضی واجد شرایط ثبت‌نام‌شده است که پس از برگزاری آزمون، یک نفر جذب خواهد شد.
دریانورد با تأکید بر ارایه خدمات مطلوب دندانپزشکی گفت: در مرکز خدمات سلامت دهان و دندان، خدماتی از قبیل معاینه، جرم‌گیری و بروساژ، ترمیمی، کشیدن دندان، عصب‌کشی، پالپوتومی، درمان پالپ زنده، رادیوگرافی، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی با تعرفه دولتی انجام می‌شود.
شهرستان دیّر با جمعیت 60 هزار نفر در 200 کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر قرار دارد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.دولت96     معاون.بهداشتی     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >