شورای پیام‌گزاران سلامت شبکه بهداشت و درمان عسلویه تشکیل شد

11 شهريور 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه از تشکیل شورای پیام‌گزاران سلامت شبکه بهداشت و درمان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان عسلویه؛ جاسم زارعی در این نشست گفت: در ادامه سلسله نشست‌های تدوین سند جامع سلامت شهرستان عسلویه، نشسته با حضور نمایندگان سازمان‌ها و ادارات برای تشکیل شورای پیام‌گزاران سلامت در محل شبکه بهداشت و درمان عسلویه برگزار شد.
وی ضمن تشریح اهداف مدیریت سلامت همه‌جانبه و لزوم تدوین سند جامع سلامت شهرستان، به نقش مشارکت مردم و تمامی سازمان‌ها و نهادها در حفظ و ارتقای سلامت اشاره داشت و افزود: تشکیل این جلسه به‌منظور بهره‌مندی از خرد جمعی و جلب تعامل و مشارکت فکری و معنوی هر چه بیشتر اعضای شورا می‌باشد و حاصل این نشست هم‌افزایی بیشتر نیروها برای پوشش دهی کامل‌تر به ابعاد مختلف سلامت است.
زارعی افزود: ایجاد حساسیت در سازمان‌ها برای حفظ سلامت کارکنان، سلامت محیط‌زیست پیرامون، تربیت پیام‌گزاران سلامت (آموزش و توانمندسازی) و درنهایت تشکیل شبکه رابطان سلامت در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها برای جلب حمایت ادارات و توجه به عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت کارکنان ازجمله موارد ضرورت شکل‌گیری شورای پیام گزارش سلامت است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه اظهار داشت: این شورا به‌عنوان ساختاری مناسب برای کمک به روند تصمیم‌گیری‌های لازم در حوزه‌ی مداخلات اجتماعی، همساز با اهداف نظام سلامت است.
وی تحقق سلامت را بدون مشارکت جمعی آحاد اجتماع، امری ناممکن دانست و تصریح کرد: حرکات، تصمیمات و فعالیت‌های این شورا باید مبتنی بر خرد و فهم جمعی و با توجه به عنصر جلب مشارکت اجتماعی و عمومی آحاد جامعه گرفته شود.
در این نشست شیوه‌نامه تشکیل شورای پیام‌گزاران سلامت دستگاه‌های اجرایی و شرح وظایف (اجرائی و علمی) آنان برای حاضرین تشریح شد و شرکت‌کنندگان پس از بیان نظرات و پیشنهاد‌ها و جمع‌بندی نهایی نماینده پیام‌گزاران سلامت شهرستان را انتخاب کردند.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.پیام‌گزاران.سلامت     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   11 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >