رییس شبکه بهداشت دیّر:
وجود خانه بهداشت به ماندگاری مردم در روستا افزوده است

12 شهريور 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: وجود خانه بهداشت در مناطق روستایی باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان و افزایش ماندگاری مردم در روستا شده است.

عادل مقدس در نشست با بهورزان ضمن تبریک روز بهورز گفت: معمولاً در مناطقی که سواد سلامت به‌اندازه کافی نیست تقاضای خدمات سلامت نیز کم است اما با استقرار خانه بهداشت در مناطق روستایی و فعالیت بسیار خوب بهورزان سواد سلامت در مناطق روستایی افزایش‌یافته که درنتیجه آن، استقبال برای دریافت خدمات سلامت نیز زیاد شده است.
وی افزود: اساس و شاکله کار بهورزان دقت، سرعت و ارائه خدمات باکیفیت و مطلوب است که همین مسئله ضمن اعتماد مردم به کار بهورزان باعث رضایت‌مندی آنان نیز شده است.
وی به نقش بهورزان در سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: ارتقای شاخص‌های بهداشتی در گروی تلاش و فعالیت بهورزان است و تأثیر این فعالیت‌ها محدود به مناطق روستایی نمی‌شود بلکه به تأمین سلامت جامعه شهری نیز کمک می‌کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در خانه‌های بهداشت عنوان کرد: کاهش مرگ‌ومیر در روستاها، جلوگیری از عوارض حاملگی‌ها، واکسیناسیون کودکان، آموزش بهداشت، ارتقاء بهداشت مدارس، بیماریابی و ارتقاء بهداشت محیط روستا ازجمله دست‌آورد‌های بهورزان در خانه‌های بهداشت است.
وی اضافه کرد: رشد سواد سلامت در آحاد جامعه روستایی، کاهش بار بیماری‌ها، افزایش امید به زندگی، ریشه‌کنی فلج اطفال، غربالگری دیابت و ارتقاء سطح سلامت مادر و کودک از دیگر دستاوردهای بزرگ بهورزان است.
مقدس با تأکید بر تعامل و ارتباط تنگاتنگ بهورزان با پزشکان و مربیان مراکز خدمات جامع سلامت گفت: ارائه خدمات در حوزه سلامت و ارتقاء شاخص‌های بهداشتی و مراقبتی و توانمندسازی فعالان عرصه سلامت، نیاز به تعامل و هم‌فکری دارد؛ لذا انتظار داریم با استفاده از آموزش‌ها و پتانسیل‌های موجود منطقه، در پیشبرد اهداف عرصه سلامت بیش‌ازپیش نقشی مؤثر ایفا کنند.
وی یادآور شد: بیش از یازده هزار و 500 نفر در مناطق روستایی شهرستان دیّر ساکن هستند که خدمات بهداشتی خود را از بهورزان دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     روز.بهورز     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   12 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >