معاون شبکه بهداشت گناوه خبر داد؛
۴۰۰۰ مسواک بین کودکان شهرستان گناوه توزیع شد

20 شهريور 1396
معاون شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به اهمیت ویژه سلامت دهان و دندان به‌خصوص دندان‌های شیری کودکان زیر دو سال، تعداد چهار هزار مسواک انگشتی توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس علیرضا یوسفی در نشست طرح دهان و دندان اظهار داشت: دندان‌درآوردن یک مرحله طبیعی از زندگی کودک است که از هنگام رویش اولین دندان شیری (حدود شش‌ماهگی) تمیز نگه‌داشتن دهان و دندان کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی بیان داشت: در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در ابتدای سال ۹۶ اقدام به خرید چهار هزار عدد مسواک انگشتی جهت توزیع برای کودکان زیر ۲ سال کرده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: مسواک انگشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت در سن شش، ۱۲ و ۱۸ ماهگی برای کودکان توزیع می‌شود.
مسئول مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان گناوه نیز بیان کرد: برای کمک به رویش دندان‌ها و تمیز نگه‌داشتن لثه و همچنین برطرف کردن حس خارش از مسواک انگشتی تمیز استفاده می‌شود.
پریسا لیراوی افزود: مسواک انگشتی در کودکان زیر دو سال و حداقل دو بار در روز استفاده می‌شود همچنین تا دوسالگی از هرگونه خمیردندان نباید استفاده کرد.
وی به طرز استفاده صحیح از مسواک انگشتی اشاره‌کرده و ادامه داد: والدین دست‌های خود را قبل از استفاده از مسواک انگشتی بشویند، سپس شیرخوار درحالی‌که سرش به سمت بدن والدین و پاهایش از والدین دور است قرار می‌گیرد، مسواک انگشتی روی انگشت اشاره قرار می‌گیرد و به‌آرامی با حرکات ملایم و چرخشی لثه و سطوح دندانی شیرخوار تمیز می‌شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: مسواک انگشتی بعد از استفاده باید شسته و در محلی خشک و دور از آلودگی قرار گیرد.
انتهای پیام/ م.ن 3080   

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
توزیع     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     پریسا.لیراوی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   20 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >