فرماندار شهرستان گناوه:
تدوین و عملیاتی شدن سند جامع سلامت از مهم‌ترین اهداف شورا سلامت شهرستان گناوه است

20 شهريور 1396
فرماندار شهرستان گناوه عنوان داشت: تدوین و عملیاتی شدن سند جامع سلامت از مهم‌ترین اقدامات و اهداف شورا سلامت شهرستان گناوه است که باید به نحو درست و هرچه سریع‌تر انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، سید علی پاک‌نژاد در دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی سال 96 ضمن تقدیر از مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: تشکیل جلسه‌های شورای سلامت جهت پیگیری مطالبات سلامت مردم بسیار مهم است که با تدوین برنامه نظام‌نامه سلامت نیز سمت و سویی هدف‌دارتر از قبل جهت حل مشکلات و کمبودهای حوزه سلامت خواهد داشت.
وی ادامه داد: آگاه‌سازی مردم در بحث سلامت و بخصوص سلامت روانی و جسمانی از مهم‌ترین وظایف شبکه بهداشت و درمان است که باید این مهم بیش‌ازپیش مدنظر قرار گیرد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز به بررسی وضعیت اسکان اتباع خارجی و صعودی بودن سیر مهاجرت این افراد از سال 94 به شهرستان اشاره کرد و گفت: با این افزایش روند، مبتلایان به بیماری مالاریا نیز در سطوح شهرستان افزایش‌یافته است.
 مهندس علیرضا یوسفی افزود: آمار موجود از تعداد اتباع خارجی ساکن در شهرستان فقط مربوط به کسانی است که در مراکز بهداشتی و درمانی دارای پرونده بهداشتی می‌باشند و هیچ‌گونه اطلاعاتی از سایر افراد که به‌صورت تیمی یا به شکل مجرد در قالب گروه‌های کارگری زندگی می‌کنند وجود ندارد که این موضوع جهت غربالگری بیماری‌های واگیر، شبکه بهداشت را با یک چالش بزرگ مواجه کرده است.
وی به موضوع پروپوزال نظام‌نامه سلامت شهرستان پرداخت و عنوان داشت: این نظام‌نامه به ریاست فرماندار شهرستان و با دبیری شبکه بهداشت و درمان و همچنین همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های اجتماعی و کمیته‌های مربوطه تهیه و تنظیم‌شده است.
زینت اسماعیلی نماینده کمیته‌های این نظام‌نامه نیز به تبیین روند اجرایی و تدوین پروپوزال مربوطه پرداخته که پس از قرائت و بحث و تبادل‌نظر به تائید و تصویب حاضرین در جلسه رسانده شد.
گفتنی است در دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان چهار مصوبه زیر جهت اجرا پس از بحث و تبادل‌نظر به تصویب رسید؛ مقرر شد دستگاه‌های اجرایی (نیروی انتظامی و شهرداری) سریعاً نسبت به اشتغال افاغنه و بیماری‌های شناسایی‌شده اقدام و نسبت به تهیه لیست و آدرس آن‌ها اقدام نمایند و گزارش فعالیت صورت گرفته در اختیار شبکه بهداشت و درمان گناوه قرار گیرد، مقرر گردید گزارش کاملی از روند اجرایی نظام‌نامه سلامت توسط شبکه بهداشت ارائه گردد، شبکه بهداشت و درمان باید گزارش کاملی از روند مبارزه با بیماری‌های مالاریا، سل و هپاتیت ارائه نمایند، مقرر گردید شهرداری‌های گناوه و بندر ریگ گزارش کاملی از پاک‌سازی و لایروبی کانال‌های سیلاب رو سطح شهر ارائه نمایند.
 
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سند.جامع.سلامت     فرماندار     سیدعلی.پاک‌نژاد     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   20 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >