معاون شبکه بهداشت گناوه خبر داد:
کنترل و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در شهرستان گناوه

25 شهريور 1396
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از برنامه‌ریزی برای کنترل و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در شهرستان گناوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس علیرضا یوسفی در نشست کارگروه جمع‌آوری و کنترل سگ‌های ولگرد اظهار داشت: وجود سگ‌های ولگرد یک تهدید جدی در امر بهداشت و سلامت جامعه است که باید به‌صورت اصولی پیگیری و کنترل شود.
 معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: باید راهکارهای اصولی به‌منظور پیشگیری از انتقال ویروس و ناقل‌های بیماری مشترک انسان و حیوان ارائه شود.
وی در خصوص خطرات ناشی از انتقال انواع بیماری از طریق دفع غیراصولی پسماند و فضولات حیوانی اشاره کرد و راهکارهای مناسب برای مدیریت پسماند ارائه کرد.
مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت گناوه نیز با اشاره به روند روبه رشد گزیدگی توسط سگ‌های ولگرد و سایر حیوانات وحشی، بر پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر مشترک میان انسان و حیوان تأکید کرد.
سید مجید موسوی افزود: درمان این بیماری‌ها با هزینه بالایی انجام می‌شود که پیشگیری بهترین روش و شیوه در کاهش هزینه درمان است.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: با توجه به مفاد بند ۱۵ از ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، یکی از اهداف این کارگروه، کنترل بیماری‌های قابل‌انتقال بین انسان و حیوان از طریق شناسایی کانون تجمع سگ‌های ولگرد و کنترل جمعیت آنها با انتخاب روش علمی و مناسب توسط شهرداری‌ها است.
مهندس حسن ذبیحی افزود: در همین راستا نقاط بالقوه و خطرناک که مناسب برای تجمع سگ‌های ولگرد است پیش‌ازاین توسط واحد بهداشت محیط شناسایی و اعلام‌شده است.
وی گفت: با توجه به تغییر رویکرد اتلاف سگ‌های ولگرد از سوی شهرداری و روی آوردن به سمت زنده گیری و عقیم‌سازی، انتظار می‌رود تا شهرداری‌ها به‌طورجدی و مستمر نسبت به ساماندهی وضعیت سگ‌های ولگرد اقدامات لازم را انجام دهند تا به‌مرور شاهد کاهش جمعیت آنها و رضایتمندی مردم باشیم.
 

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جمع.آوری     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     سیدمجید.موسوی     مهندس.حسن.ذبیحی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   25 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >