مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر:
زمان رسیدن اورژانس بوشهر به محل حادثه کمتر از میانگین کشوری است

28 شهريور 1396
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: آمارها نشان می‌دهد که میانگین زمان رسیدن نیروهای اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه در استان بوشهر کمتر از میانگین کشوری است.

دکتر عبدالرحیم دادجو در مراسمی که مناسبت سالروز تأسیس اورژانس ۱۱۵ و فوریت‌های پزشکی در شهرستان دشتستان برگزار شد، از تلاش‌ها و زحمات پرسنل اورژانس ۱۱۵ و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان تقدیر و تشکر کرد.
وی اضافه کرد: رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در این مدت‌زمان خدمت خود توجه خاصی به اورژانس ۱۱۵ داشته است و باعث رضایتمندی در خدمت به مردم و پرسنل شده است.
دکتر دادجو افزود: نیروهای اورژانس در کل کشور در خطه مقدم درمان هستند و اگر در زمان کمتری به محل حادثه برسند می‌توانند در نجات جان مصدوم تأثیر مستقیمی داشته باشند.
وی همچنین اظهار داشت: خداوند در قران می‌فرماید، از نعمت‌هایی که در اختیار شما قراردادیم که مردم را برای رفع مشکلات به‌طرف شما فرستادیم و چقدر باید ارزشمند باشد که نجات جان انسانی به دست او باشد.
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: ما بین دنیا و آخرت، آخرت را انتخاب کرده‌ایم و با ارائه خدمات به مردم موفق شده‌ایم جان افراد زیادی را نجات دهیم و زحمات و تلاش‌های شما با هیچ‌چیزی قابل قیاس نیست و زبان ما قاصر است.
تجهیز آمبولانس‌های استان
دکتر دادجو اضافه کرد: در دولت یازدهم علی‌رغم تمام مشکلاتی که دولت داشت، اقدامات بسیار خوبی برای اورژانس انجام شد که از تجهیز آمبولانس‌های استان بوشهر به امکانات موردنیاز اشاره کرد و افزود: هر بیمارستان استان یک آمبولانس ان‌آی‌سی‌یو دارد که برای جابجایی نوزادان بین بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.
وی بیان کرد: راه‌اندازی اورژانس هوایی از دیگر اقداماتی بوده که از سال ۹۳ تاکنون در امر خدمت‌رسانی به مردم مخصوصاً بیمارانی که در مناطق دوردست و صعب‌العبور بوده‌اند، موفق بوده است و دولت هزینه این خدمات را مستقیم پرداخت می‌کند و برای بیمار رایگان است و هم‌اکنون در حال رایزنی برای اعزام بیماران به شیراز با بالگرد هستیم.
این مقام مسئول اظهار داشت: در سال ۷۵ در استان بوشهر پنج پایگاه داشتیم و اکنون ۵۰ پایگاه اورژانس که شامل ۱۶ شهری ۳۳ جاده‌ای و یک پایگاه هوایی است داریم.
تحول در تجهیزات اورژانس
وی گفت: میانگین زمانی ما در استان بوشهر بهتر از کشور است؛ آمارها نشان می‌دهد که در شهرها میانگین زمانی کشوری هشت دقیقه است و ما چهار و نیم دقیقه و در جاده که ۱۴ دقیقه ما هفت و نیم دقیقه به محل حادثه می‌رسیم و این نشان‌دهنده تلاش و همت والای شما عزیزان است.
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر افزود: سیستم ما در اورژانس در حال متحول‌شدن است و ۱۰ مرکز پیام استان به ۳ مرکز کاهش می‌یابد که مرکز پیام شهرستان دشتستان، شهرستان‌های تنگستان و گناوه را پوشش خواهد داد.
وی گفت: تمامی اقدامات و خدمات پیش بیمارستانی به‌صورت دیجیتال می‌شود و از شهر بوشهر شروع‌شده و در سایر استان نیز انجام می‌شود و کاری می‌کنیم که شما امر امدادرسانی به‌روزتر و در مدت‌زمان کمتری انجام شود.
وظایف حساس اورژانس
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این مراسم گفت: شغل شما اهمیت بسیار زیادی دارد و همه شما به اهمیت وظایفی که دارید آگاه هستید و زحمات و تلاش شما به بهترین نحو انجام می‌شود و باور داشته باشید که لحظه‌ای غفلت در هرکدام از فعالیت‌ها و اقداماتی که شما انجام می‌دهید، می‌تواند بار بسیار زیادی به‌سلامت افراد و جامعه وارد کند.
دکتر حسین دارابی افزود: تنها وظیفه‌ای که روی ثانیه‌ها قدم برمی‌دارد شغل شما است؛ زحمات و تلاش‌های شما مهم‌ترین شاخصی است که می‌توانیم رضایت‌مندی مردم را بر اساس آن ارزیابی کنیم.
وی اضافه کرد: امیدوارم همه مسئولان و دست‌اندرکاران شرایطی را ایجاد کنند که باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای ارائه خدمات در این گروه که نجات جان مردم را دارند، شوند.
در این مراسم تعدادی از پرسنل اورژانس ۱۱۵ توسط مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر و رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تجلیل شدند.
 
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تقدیر     روز.اورژانس     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     دکتر.حسین.دارابی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >