رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
توجه به نیازهای تغذیه‌ای و تحرک در سنین مدرسه دانش آموزان حایز اهمیت است

28 شهريور 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به نزدیک شدن به شروع سال تحصیلی جدید توجه به نیازهای تغذیه‌ای و تحرک در سنین مدرسه دانش آموزان حایز اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر علی زکی زاده در کارگاه تغذیه عنوان کرد: سنین مدرسه یکی از دوران‌های مهم شکل‌گیری عادت غذایی و شیوه زندگی است که خانواده‌ها باید آن را مدنظر قرار دهند و با تأمین مواد غذایی سالم و همچنین فضای لازم جهت تحرک دانش‌آموز زمینه پیشرفت و سلامت دانش‌آموز خود را فراهم کنند.
وی ادامه داد: نیاز تغذیه در این سنین متغیر بوده و بر اساس سن و جنس، شرایط فیزیولوژیک، اندازه بدن و میزان فعالیت دانش آموزان متفاوت است.
دکتر علی زکی زاده عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن به شروع سال تحصیلی جدید همه خانواده‌ها این مهم را مدنظر قرار دهند که نیازهای تغذیه‌ای و تحرک در سنین مدرسه برای سلامت دانش آموزان بسیار مهم و اساسی است که باید به‌صورت ویژه به آن توجه شود.
کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز عنوان داشت: بهترین راه برای اطمینان از نیازهای تغذیه‌ای کودکان و نوجوانان در سنین مدرسه استفاده از شش گروه اصلی غذایی یعنی: نان و غلات، شیر و لبنیات، گروه گوشت و تخم‌مرغ، گروه حبوبات و مغزها، گروه سبزی‌ها و گروه میوه‌ها است.
اسماء حسن‌زاده افزود: نوجوانان در سنین مدرسه علاوه بر سه وعده‌غذای اصلی به 2 میان وعده نیازمندند، زیرا میان وعده‌ها باعث ثابت نگه‌داشتن قند خون برای عملکرد طبیعی مغز و تأمین بخشی از انرژی موردنیاز برای فعالیت‌های نوجوان، حفظ کارایی و کمک به یادگیری وی می‌شود.
وی تصریح کرد: میان وعده‌ها باید از یک یا چند گروه غذایی اصلی تشکیل شوند؛ از بهترین میان وعده‌ها می‌توان به موادی ازجمله نان همراه با پنیر یا تخم‌مرغ با یک نوع سبزی، انواع ساندویچ‌های خانگی (کوکوها، کتلت و..)، شیر و بیسکویت و انواع تنقلات سنتی (گندم برشته، برنجک، عدس بو داده و ...) اشاره کرد.
کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تأکید کرد: نوجوانان باید از موادی مثل پفک و چیپس به دلیل شوری و افزودنی‌ها، نوشابه‌های گازدار به دلیل اختلال در جذب کلسیم که موجب پوکی استخوان می‌شود، مصرف بی‌رویه فست فود ها (پیتزا، سوسیس و کالباس) که منجر به چاقی می‌شوند و مصرف بی‌رویه شکلات که منجر به کاهش اشتها، پوسیدگی دندان و بروز آلرژی می‌شود خودداری کنند.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تغذیه     دکتر.علی.زکی‌زاده     کارشناس.تغذیه     اسما.حسن‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >