آمارهای نگران‌کننده معاون وزیر بهداشت؛
تغییر جدی در سبک زندگی و تغذیه برای جلوگیری از بیماری‌ها در کشور ضروریست

1 مهر 1396
معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: آمار چاقی و کم تحرکی بین دانش آموزان ایرانی نگران کننده است و ۲۱ درصد آنان چاقی شکمی دارند.

دکتر علیرضا رئیسی در ستاد عالی فعالیت‌های ورزش دانش‌آموزی در سال تحصیلی 96-97، اظهار کرد: از هر دو نفر ایرانی بالای 18 سال یک نفر چاق و از هر 10 نفر یک نفر فشارخون دارد.
وی با بیان اینکه تغییر جدی در سبک زندگی و تغذیه برای جلوگیری از بیماری‌ها در کشور ضروریست، افزود: از هر 10 نفر ایرانی بالای 18 سال یک نفر قند خون بالا دارد و بیشترین آن مربوط به دیابت نوع دو است که با کم‌تحرکی مرتبط است.
معاون وزارت بهداشت گفت: از هر 10 ایرانی بالای 18 سال 9 نفر کم‌تحرکی دارد و یک نفر سیگار می‌کشد و از هر 100 نفر دو نفر الکل مصرف می‌کنند.
دکتر رئیسی  با اشاره به آمار بالای چاقی و فشارخون میان ایرانیان، گفت: بیماری قلب و عروق نخستین عامل مرگ‌و‌میر ایرانیان است، بر همین اساس با همراهی وزارت آموزش‌وپرورش طرح مدارس مروج سلامت را در 18 هزار مدرسه اجرا کردیم که یکی از آیتم‌های آن تحرک فیزیکی است.
وی ادامه داد: در بررسی تعدادی از مدارس توسط 54 دانشگاه علوم پزشکی مشخص شد شیوع چاقی در دانش‌آموزان مدارس شهری دو برابر مدارس روستایی است.
معاون وزارت بهداشت گفت: 21 درصد دانش‌آموزان پسر و 20 درصد دانش ‌آموزان دختر چاقی شکمی دارند و همچنین 13.7 درصد آنها حداقل 30 دقیقه در روز فعالیت فیزیکی دارند و 7.4 درصد هیچ فعالیتی ندارند.
دکتر رئیسی گفت: از هر 10 دانش‌آموز یک نفر به‌عنوان سفیر سلامت انتخاب‌شده که مروج سلامت بین همکلاسی‌ها و خانواده‌هاست و همچنین در برنامه مشترک دیگر با وزارت آموزش‌وپرورش طرح ارتقای فعالیت فیزیکی دانش‌آموزان را اجرا می‌کنیم.

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
معاون.وزیر     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   1 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >